Fundacja "ZOBACZ WIĘCEJ"

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Skierniewice, łódzkie

Fundacja "ZOBACZ WIĘCEJ" została stworzona z ogromnej potrzeby serca 13.02.2023r. Zrodziła się z I edycji projektu #ZOBACZWIĘCEJ, który to miał miejsce w roku 2022r. i rozniósł się po Polsce szerokim echem. 

Zdj. 12 zdjęc grupowych z I edycji projektu #zobaczwięcej z 12 miast w Polsce. Grafika: Weronika Cholewa

Zdj. 12 zdjęc grupowych z II edycji projektu #zobaczwięcej z 12 miast w Polsce. Grafika: Andrzej Tylkowski

#ZOBACZWIĘCEJ to projekt o CZŁOWIEKU, jego sile i determinacji w walce o siebie, ale też o emocjach, jakie mu towarzyszą.

Często oceniamy człowieka powierzchownie, nie zastanawiając się jaką historię w sobie nosi, z jakimi problemami się zmaga.

Fundacja oraz projekt opowie Wam o tolerancji, sile i emocjach. O patrzeniu szerzej i dostrzeganiu człowieka w człowieku. O równości, wrażliwości, miłości i radości życia.    I o byciu szczęśliwym pomimo choroby. 

Zdjęcie: I edycja projektu - sesja zdjęciowa w Warszawie.

To projekt przede wszystkim o szacunku do drugiego człowieka. O dawaniu, rozumieniu i widzeniu a nie tylko patrzeniu.

Nie zawsze jest tak jak myślisz....zobacz więcej.

Zdj. Magda Rdest-Nowak - 30 z 365 Uczestniczek I edycji projektu - Warszawa (jedno z 12 miast)

Realizacja projektu.

365 osób w 12 miastach w Polsce (w II edycji to: Toruń, Szczecin, Częstochowa, Kraków, Białystok, Skierniewice, Warszawa, Łódź, Wrocław, Lublin, Rzeszów i Gdynia) od 06 maja do 24 czerwca stanie przed obiektywem Magdy Rdest-Nowak. Do zdjęć będą pozować w centrach ruchliwych miast ubrani tylko w białe koszule

O uczestnikach

W II edycji uczestnikami będą kobiety i mężczyźni, dziewczęta i chłopcy ubrani w białe koszule. Koszule, pod którymi kryją się ich codzienne zmagania z chorobą, niepełnosprawnością, nietolerancją. Tak często niewidoczne dla oka.

Ta biała koszula to rak, depresja, anoreksja, stwardnienie rozsiane, stany lękowe, ChAD, blizny na ciele i cała reszta, czym każdy z nas jest lub może być obciążony.

Zobaczysz jacy są silni i zmotywowani do działania. Jak walczą z przeciwnościami i jakie sukcesy osiągają. I jak łatwo pomylić się w osądach. Ocenić i zaszufladkować. Przedstawiamy wyjątkowych ludzi, którzy zmagają się z chorobą przewlekłą, niepełnosprawnością, depresją, anoreksją, wykluczeniem czy innymi zaburzeniami, a mimo to nie poddają się, czerpią z życia garściami, mają marzenia i pasje, które realizują na miarę swoich możliwości. Opowiadamy ich historie, aby dać siłę innym chorym lub tym, którzy z różnych przyczyn już się poddali. Motywujemy, dajemy nadzieję i wiarę, że się da, że można i że warto. Tworzymy przestrzeń do działania dla osób często wycofanych i zamkniętych w pułapce własnych lęków. Przestrzeń do integracji i otworzenia się na innych.

Dajemy szansę zobaczyć więcej!

365 uczestników #ZOBACZWIĘCEJ to kierunkowskaz dla reszty świata... 

Co jeszcze w projekcie?

Kalendarz

Dodatkowo tworzymy kalendarz na rok 2024 w którym na 12 kartach znajdziecie 12 zdjęć grupowych uczestników  z różnych miast w Polsce. 

Zdj. Kalendarze z I edycji projektu #zobaczwięcej Grafika: Weronika Cholewa

Wystawy

Do końca roku planujemy zorganizować w wielu miastach wystawy i spotkania integracyjne z Uczestnikami projektu. Integracja, wspólne działanie, aktywizacja, dzielenie się sobą, poznawanie się  - to nas łączy! 

Zdj. Wernisaż wystawy w Krakowskim Forum Kultury - I edycja.

Ogólnopolski Finał w Skierniewicach

Ogólnopolski Finał projektu zaplanowany jest 02.12.2023r. w Skierniewicach.

Takie emocje nam towarzyszyły na I Ogólnopolskim Finale #ZOBACZWIĘCEJ  w Skierniewicach:

Zapraszamy do wspierania naszej FUNDACJI "ZOBACZ WIĘCEJ"

Na co potrzebne sa nam pieniądze?

1. Cele statutowe Fundacji

2. Na zorganizowanie projektu #zobaczwięcej. Długo tu mozna wymieniać... Wspomnę o kluczowych elementach: transport, zakwaterowanie, druk kalendarzy, druk zdjęć na wystawy, finał ogólnopolski, lokalne wystawy w 12 miastach  w Polsce, materiały promocyjne itd.

Zapraszamy na STRONĘ PROJEKTU #ZOBACZWIĘCEJ 

Na stronę Fundacji: www.zobaczwiecej.org

Grafika I edycji: Weronika Cholewa

Grafika II edycji: Andrzej Tylkowski/Ilustris