Operacja Zoja -zbiórka na cel charytatywny.

Katarzyna Grażyna Maciąg
organizator skarbonki

- To nie przeżyje - mówił lekarz, gdy zobaczył Zoję. Zrośnięte paluszki, to pierwsze, co zobaczyła mama...Dziecko ma rzadką chorobę- zespół Aperta.Ta rzadka wada genetyczna charakteryzuje się kraniosynostozą (zrośnięte szwy czaszki), asymetrią twarzy, rozszczepem podniebienia twardego i miękkiego oraz zrośnięciem palców dłoni i stóp. Nie ma leku, dzięki któremu można by zapobiec chorobie. Można jednak, a nawet trzeba, walczyć z jej skutkami poprzez operacje.

 Dziewczynka przeżyła i ma 4 miesiące. Jednak cały czas jej życie jest zagrożone.Rozdzielenie paluszków i operacje głowy to nie są zabiegi kosmetyczne, które mają zamaskować chorobę. Bez operacji ciśnienie w czaszce zacznie wzrastać, mózg zacznie umierać, a z nim mała Zoja. Wzrok i słuch ma dobre, jednak bez operacji główki może zacząć je tracić.

Kochani, jest nas tak wiele. Razem możemy pomóc w uratowaniu życia tej małej kruszynce, by mogła cieszyć się  życiem i rodziną, ktora ją tak bardzo kocha.Każdy grosik się liczy. Pomóżmy uwierzyć rodzicom, że są ludzie o dobrych sercach,których obchodzi los bliźniego. Nie przechodźmy obojętni obok tego małego aniołka i dołączmy się do zbiórki.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
Katarzyna Grażyna Maciąg
Zoja Marianowska, 7 lat
Zoja znaczy życie
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 100 ZŁ