Zupa na Głównym

Zupa na Głównym
3 Stałych Pomagaczy
Wpłata anonimowa
20 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Poznań, wielkopolskie

Zupa na Głównym pomaga osobom w trudnej sytuacji życiowej: ubogim i w kryzysie bezdomności. W każdą sobotę nieprzerwanie od ponad 4 lat wolontariusze przygotowują ciepły posiłek, kanapki, kawę i herbatę. Jest też domowe ciasto, które dzięki wsparciu poznaniaków gości w naszej kawiarence.

Cała akcja odbywa się na PST Dworzec Zachodni. Wydawany przez nas posiłek o godzinie 17.30 często jest pierwszym w tym dniu. Zaspokojenie głodu jest ważne. Nikt w XXI wieku nie powinien  być głodny, ale to jakże ważne  działanie traktujemy jako pretekst do spotkania, rozmowy oraz pomocy. Zwykłe "cześć, co słychać?" potrafi zdziałać cuda.

Na każdym takim spotkaniu jest nasz socjalny oraz niezastąpiony zespół medyczny. Oni jeszcze długo pozostają na peronie po tym jak skończy się wydanie 100 litrów zupy, ponad 130 kanapek, 30 litrów kawy i herbaty, wiele porcji ciasta. Długa kolejka jest też na zapisach na rzeczy i kosmetyki. Dedykowane paczki wydajemy we wtorki w tym samym miejscu.

Naszą ideą jest mądre pomaganie. Na przystanku, w czasie naszej sobotniej akcji, każdy wolontariusz jest zaangażowany w konkretne działanie po to, aby nie przeoczyć  człowieka, który gotowy jest na zmianę swojego życia. Przekłada się to na wtorkowe indywidualne spotkania w naszej siedzibie z pracownikiem socjalnym, lekarzem psychiatrą, psychologiem i prawnikiem. Bywa, że zamiast znalezienia pracy podsuwamy pomysł o terapii uzależnień, ale zawsze decyzja należy do naszego Zupowego Przyjaciela. Osoby zmotywowane po zakończeniu terapii mogą liczyć na dalsze  nasze wsparcie, korzystając ze wszystkich specjalistów oraz uczestnicząc w grupie wsparcia. Mamy też 3 mieszkania wspierane, przygotowane dla maksymalnie 10 osób, w których przez rok mogą mieszkać osoby wychodzące z kryzysu, utrzymujące abstynencję, pracujące zawodowo i rozwiązujące swoje problemy z przeszłości. Przygotowujemy je do samodzielnego życia, nowego życia. W każdą środę działa świetlica dla Pań. Miejsce dedykowane tylko dla naszych Zupowych Przyjaciółek. Jest wtedy możliwość umycia się i wyprania oraz wysuszenia swoich rzeczy. Jest śniadanie i dobra kawa. Dostępny telefon i komputer. Regały z książkami. Namiastka domu. 

Na utrzymanie tych działań potrzebne są pieniądze. Wiele możemy zrobić pracą wolontaryjną, ale za pewne rzeczy, usługi  i produkty trzeba zapłacić. Trudno odmówić pomocy jeżeli ktoś o nią prosi. Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale my wiemy, że pomagają uniknąć wielu nieszczęść. Pomóż nam pomagać!

Wolontariusze z Zupy na Głównym

https://www.facebook.com/ZupaNaGlownym

Wpłaty

Ładuję...

3 Stałych Pomagaczy
Wpłata anonimowa
20 zł miesięcznie