Wyjątkowe bliźniaki potrzebują naszej pomocy!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 873 osoby
22 980 zł (100%)
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
roczna rehabilitacja

Adam i Zuzia Matuła, 8 lat

Dąbrowa Górnicza, śląskie

Niedotlenienie okołoporodowe, wcześniactwo, dysplazja oskrzelowo-płucna

Rozpoczęcie: 16 Lutego 2018
Zakończenie: 31 Marca 2020

28 Marca 2019, 15:04
Mamy już środki na przeszczep komórek!

Kochani,

dzięki wsparciu wielu dobrych osób, udało nam się pozyskać środki na przeszczep komórek macierzystych dla Zuzi z innych źródeł. Z tego powodu zmniejszamy kwotę na zbiórce i prosimy o dalsze wsparcie - na tak bardzo potrzebną rehabilitację dla obojga naszych maluszków.

Adam i Zuzia Matuła

Pokaż wszystkie aktualizacje

13 Grudnia 2018, 11:39
Zuzia potrzebuje przeszczepu komórek macierzystych!

Adam i Zuzia Matuła

Kochani,

nasza Zuzia została zakwalifikowana do przeszczepu komórek macierzystych. To dla nas bardzo ważna chwila i szansa na odzyskanie dużej części utraconej sprawności. Dzięki tej terapii ma się poprawić pamięć i koncentracja Zuzi, a także koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz motoryka mała. 

Z tego względu zwiększamy kwotę zbiórki o prawie 50 tys. zł, bo tyle właśnie będzie kosztowało 5 podań komórek macierzystych. Pierwsze już na wiosnę. 

Dziękujemy wszystkim dobrym ludziom za dotychczasowe wsparcie i ośmielamy się prosić o jeszcze... Rehabilitacja, którą bliźniaki odbywają dzięki Państwu, pomaga małymi kroczkami zyskiwać nowe umiejętności. Komórki macierzyste to niemal siedmiomilowy krok, przez który nasze kochane Słońce ma szansę na odbudowanie zniszczonych komórek w mózgu. Z Waszym wsparciem będzie jej w życiu dużo łatwiej...

Mama

Zuzia i Adaś świata poza sobą nie widzą. Znają się od urodzenia, a nawet wcześniej, bo spędzili razem 29 tygodni w brzuchu. Niestety, podczas porodu przyplątał im się niechciany towarzysz na resztę życia. To mózgowe porażenie dziecięce. Codziennie dokucza moim aniołkom, skutecznie zabierając beztroskę dzieciństwa.

Adam i Zuzia Matuła
Niesamowita radość i zaskoczenie. To pierwsza reakcja, kiedy dowiedzieliśmy się, że pod moim sercem zamiast jednego, biją dwa mniejsze. Jeden mały człowiek to już duże wyzwanie, a co dopiero bliźniaki. Maluchom bardzo się jednak spieszyło, żeby wreszcie poznać rodziców i przyszły na świat o 11 tygodni za wcześnie. Zamiast kolorowego pokoju i własnego łóżeczka czekała na nich plątanina rurek i szklane szyby inkubatorów.

Podwójny strach o życie i zdrowie maluszków. Niedotlenienie okołoporodowe wyrządziło ogromne szkody. Zuzia ucierpiała bardziej. Jej rączki i nóżki są niesprawne. A w pakiecie dodatkowo duża wada wzroku i padaczka o nietypowych objawach. Jakkolwiek to nie zabrzmi - córcia nam się co jakiś czas “wyłącza”. Adaś miał ciut więcej szczęścia. Jego nóżki są sprawniejsze, ale co chwilę się potyka. Musi dużo ćwiczyć, żeby uniknąć operacji ścięgna Achillesa. Oboje każdego dnia potrzebują intensywnej rehabilitacji. To jest ich dziecięca codzienność.

Adam i Zuzia Matuła

Uczęszczają razem do przedszkola integracyjnego, gdzie oprócz przedszkolnej podstawy programowej mają zapewnione zajęcia terapeutyczne. Początkowo bawili się tylko ze sobą. Zuzia jest wpatrzona w Adasia, a on jest jej aniołem stróżem. Pilnuje i opiekuje się nią, mobilizując do rozwoju. Chciałby, żeby z nim biegała. Zuzia też by bardzo chciała, ale chore nóżki jej nie pozwalają. Może poruszać się tylko za pomocą wózka.

Uwielbiam moje maluchy. Mimo trudności, z którymi się zmagają od urodzenia, potrafią jednym uśmiechem rozjaśnić nawet najbardziej ponury dzień w roku. W ich spojrzeniu odnajduję sens i siły, żeby walczyć. Póki są jeszcze małe, a delikatne ciała najbardziej podatne na usprawniające dłonie rehabilitantów.

Adam i Zuzia Matuła

Rehabilitacja - lekarstwo potrzebne w naprawdę dużych dawkach. Bliźniaki wymagają zarówno regularnych, codziennych ćwiczeń, jak i wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Cieszymy się z każdego efektu, każdej najmniejszej poprawy na lepsze. Niestety, wszystkie te wymagane zajęcia kosztują, a my nie jesteśmy w stanie samodzielnie opłacić leczenia dla dwójki niepełnosprawnych dzieci. Dlatego prosimy Państwa o pomoc…

Chcemy, żeby nasze skarby były jak najbardziej samodzielne w dorosłości. Kiedy nas już zabraknie. Mamy też świadomość, jak bardzo ważny jest czas, który właśnie przed nami. Jeśli zaniedbamy ćwiczenia, nigdy już nie odzyskamy tej szansy na większą sprawność. Nasze dzieciaki naprawdę jej potrzebują i wierzymy, że wspólnie z Państwa pomocą ją otrzymają.

Iza - mama

Ładuję...

25 zł

LOGPOL GmbH

10 zł

Multikino

2 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia