Zabierz mnie na spacer w kierunku sprawności!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
14 dni do końca
Wsparło 381 osób
33 941 zł (63,8%)
Brakuje jeszcze 19 250 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Terapia komórkami macierzystymi - 5 podań dokanałowych

Zuzanna Sławska , 5 lat

Wrocław , dolnośląskie

Dziecięce Porażenie Mózgowe

Rozpoczęcie: 30 Stycznia 2019
Zakończenie: 30 Grudnia 2019

04 Listopada 2019, 11:37
Zuzia już po 4. podaniu!

Kochani,

Zuzia właśnie przeszła czwarte podanie komórek macierzystych, które udało się przeprowadzić dzięki Waszemu wsparciu. Córeczka jest w dobrej formie, choć, jak widać na zdjęciu, musiała swoje odespać. 

Zuzanna Sławska

Zostało ostatnie podanie. To już naprawdę końcówka, prosimy o wsparcie! Walczymy i nie możemy się poddać!

Pokaż wszystkie aktualizacje

23 Sierpnia 2019, 10:04
Zuzia już po 3 podaniach!

Kochani,

wczoraj Zuzia miała planowane trzecie podanie komórek macierzystych. Jak zwykle nie obyło się bez igieł, wkłuć, pobytu w szpitalu. Te przykrości i niedogodności mają jednak przynieść skutek w przyszłości, kiedy komórki macierzyste pomogą zregenerować uszkodzenia w mózgu córeczki.

Zuzanna Sławska

Dotychczasowe podania mogły odbyć się tylko dzięki Waszemu wsparciu. Jesteśmy już za połówką i nie wolno nam się teraz zatrzymać i przerywać leczenia. Środków jednak wciąż brakuje, dlatego raz jeszcze prosimy o pomoc! Kolejne podanie już 31 października...

Albert - tata

19 Lipca 2019, 11:57
Zuzia już po 2 podaniach!

Kochani,

Zuzia przeszła już 2 tury terapii komórkami macierzystymi i 22 sierpnia czeka ją kolejna. Jesteśmy niemal w połowie drogi po sprawność córeczki i dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie. 

Zuzanna Sławska

Zuza dzielnie znosi kontakty z igłą, a my staramy się, żeby pobyty w szpitalu były dla niej jak najmniej uciążliwe. Prosimy o dalsze wsparcie, żeby wystarczyło środków na kolejne podania, a zielony pasek już wkrótce zazielenił się do końca. 

Bardzo jej się spieszyło, żeby poznać mamę i tatę, bo pojawiła się na świecie już w 33. tygodniu ciąży. Ciężki poród, później wylew krwi. Pierwsze chwile życia Zuzi były najtrudniejszymi i z ich konsekwencjami musimy mierzyć się do dzisiaj. Mózgowe Porażenie Dziecięce — pamiątka, która pozostanie z córeczką już na zawsze. Chore nóżki, problemy z rączkami. Każdego dnia walczymy o odzyskanie utraconej sprawności, a pomóc nam w tym może terapia komórkami macierzystymi.

Zuzanna Sławska


Zuzia usłyszała ostatnio od starszych koleżanek, że powinna jeździć na wózku, bo porusza się jak robot… Łzy ciekły jej po policzkach, nerwowo zagryzała wargi. Przytuliłam ją do siebie najmocniej jak tylko potrafiłam, ale wiem, że takie sytuacje będą się powtarzać… Dzieci bywają bezlitosne na odmienność. Postanowiliśmy wtedy, że trzeba stanąć na głowie i zrobić co tylko się da, żeby córeczka potrafiła chodzić o własnych siłach.


Dzisiaj pomaga jej balkonik, który widzicie na zdjęciu. Nie ma szans na bieganie, skakanie, czy inne zabawy wymagające sprawności. Zuzia jest już duża, w maju skończy 5 lat i doskonale widzi jak bardzo różni się od swoich rówieśników. Coraz częściej pyta nas “dlaczego ja”? A my nie mamy na to pytanie dobrej odpowiedzi, bo sami do końca nie wiemy.

Zuzanna Sławska


Poród był trudny. Miałam urodzić naturalnie, a nagle, z powodu pogarszających się parametrów, zarządzono cesarkę. W drugim tygodniu życia nastąpił wylew, ale lekarze zapewniali, że się wchłonie i nie będzie po nim śladu. Najwyraźniej się nie wchłonął… Z racji wcześniactwa rehabilitowaliśmy ją od pierwszych miesięcy, a dopiero rok później postawiono właściwą diagnozę. Porażenie… Niepełnosprawność… Trudna walka, która prawdopodobnie nigdy się nie skończy.


Na szczęście intelektualnie Zuzia nie odbiega od normy. Jest bystra i na pierwszy rzut oka nie widać, żeby miała jakieś trudności. Dopiero kiedy ktoś zobaczy, jak się porusza, wszystko okazuje się jasne. “Mamo, czy ja będę kiedyś mogła chodzić bez ortez”? Godziny zajęć z rehabilitantami, turnusy, ostrzykiwanie botuliną — wszystko to ma na celu zmniejszyć spastykę i pozwolić Zuzi lepiej kontrolować swoje własne nogi. Te nogi, które nie chcą jej słuchać.

Zuzanna Sławska


Niedawno otworzyła się przed nami nowa furtka z szansą na poprawę. Terapia komórkami macierzystymi ma za zadanie odbudować zniszczone fragmenty mózgu i odzyskać te wszystkie utracone funkcje. Musimy z niej skorzystać. Musimy mieć pewność, że zrobiliśmy absolutnie wszystko, co było możliwe, żeby pomóc Zuzi. Żeby w przyszłości mogła samodzielnie funkcjonować, pójść na studia, założyć rodzinę. Spełniać swoje marzenia. Marzenia o zwyczajnej sprawności.


Niestety, koszty tej terapii przekraczają nasze możliwości finansowe. Rehabilitacja i ciągła walka o zdrowie i tak już pochłaniają ogromne sumy. Stąd nasz apel i prośba o pomoc. Sami nie damy rady, dlatego wierzymy w Wasze hojne i otwarte serca. Będziemy Wam dozgonnie wdzięczni, Zuzia będzie Wam wdzięczna. Za każdy krok, za większą sprawność. Za to, że dostała szansę, żeby dobrze przejść przez życie...

Justyna - mama

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
14 dni do końca
Wsparło 381 osób
33 941 zł (63,8%)
Brakuje jeszcze 19 250 zł
Wesprzyj Wesprzyj