Zuzia walczy o zdrowie już 12 lat! Pomóżmy ratować jej wzrok!

Zuzia Szymańska

Zuzia walczy o zdrowie już 12 lat! Pomóżmy ratować jej wzrok!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0390898
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Zuzia Szymańska, 12 lat
Suchy Dąb, pomorskie
Skutki wcześniactwa, choroby narządu wzroku
Rozpoczęcie: 20 Listopada 2023
Zakończenie: 20 Lutego 2024

Opis zbiórki

Dla każdego rodzica zdrowie dziecka jest najważniejsze. Tak samo jest oczywiście w naszym przypadku. Niestety, Zuzia przyszła na świat jako wcześniak, a z tego konsekwencjami mierzymy się do dziś…

Od czasu narodzin Zuzi minęło już 12 lat, lecz walka o jej zdrowie trwa nadal. Urodziła się w 27. tygodniu ciąży, jako jedna z bliźniąt. Był to moment, w którym wielka radość przeplatała się z wielkim smutkiem. Niestety, ciąża musiała zostać rozwiązana przez cesarskie cięcie, z powodu obumarcia drugiego dziecka.

Życie Zuzi również było zagrożone – przyszła na świat z niedotleniem okołoporodowym i zespołem zaburzeń oddychania. Na dodatek zdiagnozowano u niej również posocznicę, niedokrwistość oraz retinopatię wcześniaczą. 

Moja córka od urodzenia ma orzeczenie o niepełnosprawności.  Obecnie zmaga się z głębokim niedowidzeniem oka prawego, zezem rozbieżnym, astygmatyzmem oraz wysoką krótkowzrocznością. Niepełnosprawność narządu wzroku utrudnia pisanie czy czytanie – Zuzia musi bardziej wytężać wzrok. Mimo to bardzo stara się w szkole. Córka widzi tylko na jedno oko, lewe – prawe się "wyłącza".

Wada na prawym oku Zuzi to już prawie - 14 dioptrii, a na lewym -2 dioptrie. Niestety, wada wzroku córki cały czas się pogłębia. Ze względu na wielkość wady potrzebuje opieki najlepszych specjalistów, która jest niezwykle kosztowna. Dodatkowo niezbędna jest także rehabilitacja narządu wzroku – poprzez ćwiczenia pod okiem optometrystów. 

Potrzebuję pomocy finansowej na prywatne wizyty i wyjazdy do lekarzy, rehabilitację i ćwiczenia, a także operacje. Ciężko mi unieść taki koszt, zwłaszcza że wychowuję samotnie dwie córki.

Koszty związane z niepełnosprawnością Zuzi są bardzo dużym obciążeniem dla naszego budżetu, dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Wzrok jest najważniejszym zmysłem, poprzez który dociera do nas większość bodźców z otaczającego nas świata. Proszę, pomóżcie mojej córce walczyć z niepełnosprawnością, pomóżcie walczyć o wzrok.

Mama Zuzi

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0390898
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki