#12 Godzin Dla Życia

Fundacja dla transplantacji

#12 Godzin Dla Życia

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść SERCE
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zakup aparatury The OCS Heart TransMedics

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja dla transplantacji
Fundacja dla transplantacji
Rozpoczęcie: 25 Października 2022

Opis zbiórki

„Na samą myśl, że pewnego dnia może mnie zabraknąć, chce mi się płakać z bezsilności. POTRZEBUJĘ SERCA. Nie mogę zostawić mojej córeczki, MUSZĘ ŻYĆ dla niej. Boję się, że nie dożyję jej pierwszego dnia w szkole, pierwszego zakochania…” - Aleksandra, Mama 3-letniej Zuzi

Rzeczywistość polskich szpitali to ciągła walka z czasem… 

Czy wiesz, że serce po pobraniu od dawcy może przetrwać w transporcie tylko❗️4 ❗️godziny?

Oznacza to, że jeśli w jednym szpitalu w Polsce pojawi się serce do przeszczepu dla potrzebującego z drugiego końca kraju - rozpocznie się dramatyczny wyścig z czasem! Wyścig w którym liczy się każda minuta, a stawką jest ludzkie życie❗️


Takich wyścigów nasza historia zna już całe mnóstwo.
Niestety to setki niewykorzystanych szans na ocalenie ludzkiego życia…

Musimy i MOŻEMY to zmienić!

Jak❓

Nowoczesna Aparatura OCS Heart daje możliwość przechowania serca do 12h!

To szansa na przełom i koniec korzystania z przestarzałej metody transportu w lodzie, która daje nam zaledwie 4 godziny!
Dzięki aparaturze OCS Heart transplantolodzy zyskują dodatkowe 8 godzin!

To właśnie te 8 godzin może ratować życie!


Niestety koszt aparatury to ponad 1 mln zł, których NFZ po prostu nie ma…

Dlatego rozpoczęliśmy ogólnopolską akcję pod hasłem #12GodzinDlaŻycia, której celem jest zbiórka pieniędzy na pierwszy tego typu sprzęt OCS Heart. Musimy zdobyć kwotę 1 mln złotych – zebranie tych pieniędzy uratuje wiele ludzkich żyć!

Iza to jedna z osób, które od lat czekają na swoją szansę. Urodziła się z jednokomorowym sercem. Do tej pory przeszła 6 operacji, dzięki którym żyje. Niestety przez liczne zabiegi przeszczep bez użycia aparatury OCS Heart jest u Izy praktycznie niemożliwy do zrealizowania… Wciąż czeka…

__

Jaki jest nasz cel? Każdy ośrodek w Polsce wykonujący przeszczepy serca – Gdańsk, Poznań, Warszawa, Zabrze, Kraków, Wrocław – będzie dysponował sprzętem OCS Heart!

Wierzymy, że uda się to zrobić dzięki zaangażowaniu lekarzy, gwiazd, sportowców, dziennikarzy, firm oraz całego polskiego społeczeństwa.

Dlaczego sprzęt OCS Heart TransMedics*?

➡️ Umożliwienie przeszczepu serca u pacjentów obecnie wykluczonych, np. z wadami wrodzonymi serca, po wielu operacjach paliatywnych w dzieciństwie. Są to młodzi dorośli około 18-30 lat, których serca wieloktnie operowane kończą swój bieg. Przeszczep u tych pacjentów na pewno przekroczy 4 godzin.

➡️ Poprawia wyniki w grupach wysokiego ryzyka, np. u biorców na wspomaganiu sztucznymi komorami.

➡️ Poprawia wyniki powtórnych przeszczepów serca, które są obecnie złe.

➡️ Poprawia wyniki normalnych przeszczepów, poprzez skrócenie czasu pobytu w OIT i mniejsze odrzucanie.

➡️ Zwiększa pulę dawców o suboptymalnych, np. starszych lub ze słabszym sercem, gdyż OCS Heart umożliwia ocenę serca i adekwatną decyzję o wszczepieniu lub rezygnację.

➡️ Zwiększa pulę dawców o tych ze stwierdzoną śmiercią na miejscu lub po nieskutecznej resuscytacji, wszczepienie może nastąpić nawet po 30 minutowym zatrzymaniu akcji serca, które w systemie OCS jest ożywione i odżywione. Istotna jest tutaj ocena funkcji.

➡️ Duży zapas czasowy w postaci 12 godzin umożliwia zwiększenie elastyczności transportu i dotarcie do odległych szpitali. Umożliwia lepszy dobór dawców pod względem tkankowym i HLA.

*Opinia Prof. Dr n. med. Mariusza Kuśmierczyka kardiochirurga i transplantologa klinicznego, przewodniczącego Rady Naukowej Fundacji dla Transplantacji, najbardziej doświadczonego w Polsce transplantologa serca.

Nigdy nie wiadomo, kto z naszego otoczenia może kiedyś potrzebować przeszczepu… Pomóż podarować szansę na życie.

Wiemy, że jesteśmy w stanie zebrać tę kwotę, ale tylko z Twoją pomocą.
Dziękujemy za każdą wpłatę.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść SERCE
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki