Wspieram akcję 12 Godzin Dla Życia

Fundacja Dla Transplantacji
organizator skarbonki

Zbiórka na aparaturę The OCS Heart Trans Medic – zaawansowanego sprzętu służącego do transportu pobranego do przeszczepu serca. Zastosowane tu innowacyjne rozwiązanie stwarzające warunki bliskie tych w ludzkim organizmie, pozwala na wydłużenie przydatności organu do wszczepienia z 4 do 12 godzin. W Polsce takiego sprzętu potrzebuje rocznie kilkunastu pacjentów wymagających skomplikowanej i wielogodzinnej operacji. Obecnie dostępne w Polsce procedury przeszczepu wykluczają ich z możliwości walki o nowe życie. W Europie i na świecie ta technologia jest dostępna. Musimy uratować tych młodych, bo nie mają innej szansy. Koszt jednorazowego wkładu w technologii OCS TransMedics czyli do jednego przeszczepu czyli koszt życia jednego z pacjentów to 200 000 złotych.
Organizatorzy akcji #12godzindlażycia podjęli się niewyobrażalnego – są zdeterminowani zdobyć niebagatelną kwotę 2 mln złotych – pieniądze, których nie ma w NFZ, a które pozwolą na zakup 10 aparatów The OCS Heart i uratują życie kolejnych 10 pacjentów. Resztę sprzętu, o wartości 1 mln złotych, oraz szkolenia obsługi aparatury dla 6 osób organizatorzy otrzymają od firmy TransMedic gratis.
Aniołem Gali i żywym przykładem o czyje życie toczy się ta walka, jest 24-letnia Iza Dudziec urodzona z jednokomorowym sercem, która przeszła już 6 operacji. Przed nią najważniejsza, na którą będzie mieć szansę dopiero wówczas, gdy uda nam się zebrać pieniądze na aparaturę, dzięki której można będzie bezpiecznie przeprowadzić przeszczep serca.
Fundacja dla transplantacji "Zostaw serce na ziemi" nieustannie zabiega o zwiększenie świadomości społecznej na temat przeszczepiania narządów. Akcja, która była prowadzona przez ostatnie dwa lata p.t."Zostaw serce na ziemi" promowała ideę transplantacji i świadomości całej rodziny w decyzji o byciu dawcą przy wsparciu ze strony wielu znanych muzyków i zespołów muzycznych. Właśnie zainicjowana akcja #12GodzinDlaŻycia, ma na celu uratować 10 młodych osób takich jak Iza. Dla nich jedyną szansą na życie jest przeszczep serca. Ze względu na wiele operacji, które przebyli oraz wadę serca, przeszczepienie serca u Izy i pozostałych pacjentów to skomplikowana procedura, która może potrwać kilka godzin. Cztery godziny. które mamy przy obecnie stosowanej metodzie to o wiele za mało, jeśli wliczyć w to samą operację ale i pobranie oraz transport lotniczy lub samochodowy. Czy życie tych 10 młodziaków dużo kosztuje? W NFZ nie ma dla nich pieniędzy. Uratujmy Izę i innych młodych, dajmy im szanse na nowe życie. Zróbmy to razem.

Wsparli

300 zł

Elżbieta Kempińska

Wielki szacunek dla profesora.Dużo zdrowia życzę.
490 zł

pracownicy Bel Polska w Chorzelach

100 zł

Paulina

200 zł

Anonimowy Pomagacz

4 500 zł

Martyna i Filip

dar serca od uczestników pogrzebu Sławomira Orzoła
20 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
2%
47 048 zł Wsparło 626 osób CEL: 2 130 000 ZŁ