24. Finał WOŚP

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 9 230 osób
408 645,82 zł (204,32%)
Zbiórka na cel
Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów

24finał

Rozpoczęcie: 14 Grudnia 2015
Zakończenie: 12 Stycznia 2016

Mierzymy wysoko – 10 stycznia 2016 roku będziemy zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych i dla godnej opieki ludzi w podeszłym wieku. Jak co roku będą wspierać nas także nasi internetowi przyjaciele, czyli wirtualni wolontariusze, którzy tak jak Ty będą organizować na naszą rzecz internetowe zbiórki.

24finał

"Ubiegły rok pokazał, że pediatria jest mocno zaniedbaną działką. Dokonując zakupów z pieniędzy zebranych podczas 23. Finału WOŚP zobaczyliśmy, że potrzeby na tych oddziałach są ogromne, z czego tak naprawdę nie zdawaliśmy sobie do końca sprawy. Wspólnie z zarządem Fundacji podjęliśmy decyzję, że 24. Finał WOŚP również będzie poświęcony pediatrii, tak by odziały zostały kompleksowo wyposażone. Szpitale skupiają się na zakupie skomplikowanych urządzeń, a nie starcza na tak prozaiczne rzeczy jak łóżka, czy szafki. Komfort pacjenta jest również ważny w dochodzeniu do zdrowia. Nie zapominamy także o geriatrii, jest coraz lepiej. Dopiero kiedy Orkiestra zaczęła mówić głośno o pomijaniu tego tematu, zaczęto myśleć o seniorach bardziej serio". – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze, które zostaną zebrane podczas 24. Finału WOŚP, mają pomóc w uzupełnieniu braków na oddziałach mniej specjalistycznych. Tym samym pomoc trafi w każdy zakątek Polski. 

Fundacja WOŚP w 2013 roku rozpoczęła planowe, systemowe wspieranie geriatrii. W pierwszej kolejności podjęto się kompletnej wymiany najbardziej podstawowego sprzętu na cały czas nielicznych szpitalnych oddziałach geriatrycznych. Do placówek trafiły łóżka, materace, aparaty do mierzenia ciśnienia, kardiomonitory, inhalatory, ssaki i setki innych, bardzo podstawowych urządzeń. Fundacja zainwestowała też w zaawansowany sprzęt diagnostyczny (ultrasonografy, aparaty EKG, densytometry) oraz w nowoczesne urządzenia, które zdecydowanie polepszyły komfort pacjentów oraz warunki pracy personelu medycznego.

W drugiej kolejności Fundacja skupiła się na wsparciu nowopowstających i rozbudowujących się oddziałów geriatrycznych, oraz również bardzo zaniedbanych zakładów opiekuńczo-leczniczych.  W ramach 42. Konkursu Ofert WOŚP z środków pochodzących z 23. Finału, Orkiestra zakupiła 3 986 urządzeń za łączną kwotę 32.656.739,56 zł. Były to między innymi łóżka sterowane elektronicznie, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne, kardiomonitory, podnośniki, fotele kąpielowe, przyłóżkowe urządzenia rehabilitacyjne, ssaki, czy inhalatory.

24finał   Do zakładania wirtualnych skarbonek zachęca Jurek - zobacz!    

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 9 230 osób
408 645,82 zł (204,32%)