28. Finał WOŚP

Zbiórka zakończona
Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
350 552,22 zł
Wsparło 10 466 osób
Zbiórka na cel
Zakup urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących operacji

WOŚP

Warszawa, mazowieckie

28. Finał

Rozpoczęcie: 13 Grudnia 2019
Zakończenie: 17 Stycznia 2020

Pomaganie jest dziecinnie proste. W tym roku łapiemy wiatr w żagle i będziemy zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

WOŚP

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku.  

WOŚP

Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C zestawy endoskopowe.

WOŚP

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Wiatr dobrych myśli, pozytywnej energii i chęci czynienia dobra powieje z pełną mocą w dzień 28. Finału WOŚP. Wciągamy żagle na maszt, łapiemy ten wiatr i ruszamy w jedyną właściwą stronę - dzieciaków walczących o życie i zdrowie.  

Gramy razem! Do końca świata i jeden dzień dłużej!

Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
350 552,22 zł
Wsparło 10 466 osób