Operacja rączki to szansa na sprawność Adasia❗️Pomóżmy!

Adaś Lis
Zbiórka zakończona

Operacja rączki to szansa na sprawność Adasia❗️Pomóżmy!

Cel zbiórki:

Operacja ortopedyczna w Paley European Institute

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Nieinni
Adaś Lis, 4 latka
Sosnowiec, śląskie
Wcześniactwo, padaczka, zespół wad wrodzonych kończyn górnych
Rozpoczęcie: 25 Stycznia 2023
Zakończenie: 26 Lipca 2023

Opis zbiórki

Gdy dowiedzieliśmy się o ciąży bliźniaczej, byliśmy przeszczęśliwi! Niecierpliwie czekaliśmy na moment, w którym powitamy nasze maleństwa na świecie. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ w 3. miesiącu ciąży usłyszeliśmy od lekarzy, że jeden z płodów obumarł! To był bolesny cios. W naszą codzienność wdarł się strach - o nasze drugie, wyczekiwane dziecko…

Adaś urodził się w 27. tygodniu ciąży jako skrajny wcześniak. Ważył zaledwie 980 gramów! Jego stan był ciężki. Tuż po porodzie u synka zdiagnozowano wrodzone wady. W prawej rączce syna brakowało kości ramiennej i kości przedramienia, a w szczątkowej dłoni doszło do zrośnięcia paluszków. W lewej rączce stwierdzono pojedynczą kość przedramienia z dwoma paluszkami. To była kolejna bolesna niespodzianka od losu, ale postanowiliśmy stawić jej czoła!

W 2020 roku Adaś przeszedł operację, dzięki której udało się rozdzielić paluszki. To ważny krok w dalszej walce o sprawność naszego synka. Teraz nasz mały bohater potrzebuje intensywnej rehabilitacji, aby nadgonić wszystkie zaległości w rozwoju. Adaś wciąż nie jest w stanie samodzielnie siedzieć. Niestety, u synka zdiagnozowano również padaczkę oraz jej skutki - oczopląs, co znacznie utrudnia Adasiowi walkę o kolejne umiejętności i postępy w rehabilitacji. Syn jest pod stałą opieką okulisty, neurologa, tyflopedagoga, neurologopedy, osteopaty, ortopedy i rehabilitanta. Z uwagi na swoje schorzenia wymaga częstych badań i wizyt kontrolnych u specjalistów. 

Miesięczny koszt takich konsultacji wynosi ponad tysiąc złotych, a to wciąż nie koniec wymagającej walki… W grudniu odbyliśmy konsultację dotyczącą operacji rączek, która ma zapewnić Adasiowi prawidłowy chwyt i tym samym ułatwić codzienne funkcjonowanie. 

Policyzacja, bo tak właśnie nazywa się ta skomplikowana operacja, polega na przeniesieniu palca w miejsce nieistniejącego kciuka. Operacją, jak i całą późniejszą opieką nad synkiem zajmie się sam doktor Paley!

Niestety ten rodzaj operacji nie jest refundowany, a jej koszt wynosi ponad 300 tys. złotych!

Adaś potrzebuje jeszcze dalszej systematycznej rehabilitacji, opieki medycznej, dalszych specjalistycznych badań, dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc dla naszego małego bohatera! To szansa, której nie możemy stracić!

Rodzice Adasia

Obserwuj ważne zbiórki