Z uśmiechem na twarzy i radością w sercu! Dzień dziecka w Kamerunie

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 65 osób
4 423 zł (53,78%)
Brakuje jeszcze 3 801 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Organizacja międzynarodowego dnia dziecka afrykańskiego w Djouth w Kamerunie

Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego

Djouth, Kamerun

Z czym kojarzy Ci się Dzień Dziecka? Uśmiechy, radość, prezenty… Dzieci całego świata uwielbiają ten wyjątkowy dzień, bo czują się kochane i ważne. Czy nie każdy dzień powinien być szczęśliwy dziecka? Czy nie wszystkie dzieci zasługują na miłość i poczucie bezpieczeństwa?

Niestety, świat pokazuje, że nie… Każde dziecko ma swoją historię, ale te „pisane” dla afrykańskich dzieci są wyjątkowo dramatyczne. Historie te zbyt często łączy brak rodziców i ciężka praca, ubóstwo i głód, brak wody i leków, brak opieki medycznej i choroby, niemożność uczęszczania do szkoły i analfabetyzm, brak możliwości zaspokojenia elementarnych potrzeb i codzienna walka o przetrwanie i jakże często udział w konfliktach zbrojnych!

Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego

Czy to nie za wiele? 16 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego. Dzień ten ma przypominać światu masakry dzieci dokonane w RPA przez tamtejszy reżim rasistowski w Soweto, w 1976 r. Jakże inny to był czerwiec, gdy tysiące czarnoskórych dzieci wyszło na ulicę w proteście przeciw niskiemu poziomowi edukacji, z żądaniem prawa do nauki w swoim języku. Policja zastrzeliła wtedy wielu chłopców i wiele dziewcząt, a w ciągu kolejnych dni zajść zabiła ponad sto osób, a ponad tysiąc zraniła...

Jak mało radości, jak dużo lęku, jaki ogrom niepokoju, pytań, niewiadomych… Jakże wyraźnie odczuwamy teraz, czym jest nadzieja. Cierpienie Dzieci-Ofiar na zawsze pozostanie w pamięci. Skupiając się na zaspokajaniu podstawowych potrzeb dzieci, często odsuwamy na później moralny obowiązek zadbania o realizację ich niezaprzeczalnego prawa do radosnego, beztroskiego dzieciństwa, które w Afryce trwa przecież tak krótko! Dlatego misją Fundacji Dzieci Afryki jest, poza niesieniem pomocy, także sprawianie radości afrykańskim dzieciom.

Apelujemy zatem do Ludzi Pięknych Serc o wsparcie organizacji obchodów Dnia Dziecka Afrykańskiego. Sprawmy, aby ten 16 czerwca 2021 roku był inny dla dzieci w Djouth, we wschodnim Kamerunie. Właśnie tego dnia pół tysiąca dzieci ze szkoły podstawowej w Djouth, okolicznych przedszkoli i ochronek będzie się bawiło i rywalizowało ze sobą podczas licznych gier i zabaw, by zapomnieć na chwilę o codziennych problemach, by wspólnie świętować! Bo ten dzień, poza charakterem humanitarnym i kulturowym, ma mieć wydźwięk historyczny. Ma uświęcać godność dziecka afrykańskiego. Potrzebujemy pieniędzy na transport 300 dzieci z okolicznych wiosek. Chcemy też nakarmić do syta dzieci i innych uczestników oraz zapewnić wsparcie logistyczne wydarzenia, które będzie trwało dwa dni.

Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego

Sprawmy, by z naszą pomocą pojawiły się uśmiechy na twarzach dzieci z Djouth. Razem się o to postarajmy! Sukces organizacji tego dnia, tak wyjątkowego dla afrykańskich dzieci, w dużej mierze zależy od naszej szczodrości i empatii. Otwórzmy tym dzieciom nasze serca, by mogły poczuć, że nie są gorsze od swoich rówieśników żyjących w innych miejscach na Ziemi, tylko dlatego, że życie za nich, bez ich udziału, napisało scenariusz...

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 65 osób
4 423 zł (53,78%)
Brakuje jeszcze 3 801 zł
Wesprzyj Wesprzyj