11 operacji, które zrujnowały mi zdrowie! Pomóż mi żyć bez bólu...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 15 458 osób
735 449 zł (102,12%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0047506 Agnieszka
Zbiórka na cel
Operacja nogi w Paley Institute w USA

Agnieszka Kudyra, 30 lat

Bielawa, dolnośląskie

Nowotwór niezłośliwy kości lewej nogi, dysplazja włóknista

Rozpoczęcie: 19 Lutego 2019

19 Listopada 2020, 16:19
❗️Mój stan się pogarsza, a operacja odsuwa się w czasie...

Jestem załamana... Znowu otrzymałam bardzo złe informacje. Okazuje się, że doktor Feldman na razie nie przyleci do Polski. Niestety pandemia po raz kolejny pokrzyżowała nam plany, zatrzymała wszystko! Jest to bardzo smutna wiadomość, ale nie jedyna taka... 

Kolejne badania i tomograf przedstawiły nam straszną rzeczywistość... – znów milimetry uciekają z mojej nogi... To już 8,3 cm! W kości są widoczne znaczne ubytki, różnice widać gołym okiem...

Agnieszka Kudyra

Przez to, że nie wychodzę z domu, moja wydolność spada... Bardzo szybko się męczę, ucisk w klatce piersiowej pojawia się coraz częściej. Rehabilitacja musiała zostać przerwana z powodu stanu nogi, dlatego jedynym możliwym wysiłkiem jest krótki spacer, który jest bardzo trudny na jednej nodze. 

Ostatnio rzadziej udzielam się w sieci, jest mnie coraz mniej, znikam. Znikam, bo czuję się coraz gorzej. Wiadomości, które otrzymuję są bardzo trudne dla mnie. Walczę każdego dnia, dlatego proszę Was o zrozumienie...

Czekają mnie kolejne skomplikowane operacje i długa rehabilitacja. Całe leczenie może trwać nawet rok i pochłonąć ogromne koszty. Kochani wiem, że ta zbiórka trwa bardzo długo. Jest to bardzo przykre, gdy słyszysz dookoła, że udajesz, a takie słowa zdarzyło mi się ostatnio usłyszeć...

Agnieszka Kudyra

Przez 23 lata nie prosiłam o pomoc. Nie byłam podopieczną w żadnej fundacji. Niestety przez źle wykonaną operację kilka lat temu stanęłam w miejscu... Nikt już nie chciał mi pomóc! Jedyną nadzieję dostałam od Paley Institute. Całe opracowane leczenie pozwoli mi stanąć na mojej nodze, chodzić, usamodzielnić się! Żyć w miarę normalnie i cieszyć się każdym dniem! To niby tak niewiele, a jednak...

Proszę Was o pomoc, bądźcie ze mną w najtrudniejszej walce w moim życiu...

Agnieszka

Pokaż wszystkie aktualizacje

28 Lipca 2020, 16:55
Niespodziewane komplikacje – operacja Agnieszki przesunięta na wrzesień!

Kochani,

niestety życie znów rzuca mi kłody pod nogi. Jestem załamana... 

Tego się nikt nie spodziewał – operacja została przesunięta. Najpierw zawiodła logistyka firm zewnętrznych i implant nie dojechał na czas — myślałam, że to jest najgorsze... Później stwierdzono, że implant nie spełnia standardów pod moją anatomię kości i nie jest możliwe użycie go w takiej formie do operacji. Implant musi być wykonany ponownie...

Agnieszka Kudyra

Teraz wszyscy jesteśmy w stresie, czy doczekam. Czy nie będzie za późno! Czy moja noga to wytrzyma... Ze względu na procedury najwcześniejszy nowy termin operacji to wrzesień... Wracam do domu, pełna nadziei, że mimo przeciwności losu to wszystko jest możliwe! 

Z głębi serca chciałam Wam wszystkim podziękować za ogromne wsparcie, słowa otuchy i modlitwę! Dziękuję, że jesteście przy mnie w tych szczęśliwych i również w tych cięższych chwilach. 

Agnieszka

12 Marca 2020, 14:17
❗️Uciekamy przed amputacją! Agnieszka potrzebuje naszej pomocy...

Jestem już po pierwszej operacji podudzia. Ze względu na mój stan operacja została przyspieszona – trwała około 5 godzin. Przeprowadzono u mnie osteotomię piszczeli i strzałki oraz wprowadzono gwóźdź śródszpikowy i 6 śrub. Straciłam dużo krwi, dlatego dopiero teraz dochodzę do siebie.

Agnieszka Kudyra

Podczas operacji okazało się, że płyta, którą miałam w podudziu trzymała się na jednej z dziewięciu śrub, to powodowało ucisk, przez co siniały mi paznokcie, pękały naczynka, traciłam czucie w skórze i pojawiał się duży obrzęk. Efekty po operacji podudzia są widoczne gołym okiem, ale żeby, chodzić potrzebne są kolejne operacje biodra!

Kolejne badania zostały wyznaczone za 4 tygodnie. Wtedy też zostanie podjęta decyzja o dwóch operacjach biodra. To duży stres, bo wciąż dużo brakuje, a mój stan z każdym dniem się pogarsza! Obluzowanie jest coraz większe, wszystko w środku się rusza... Noga jest krótsza o 7 cm!

Agnieszka Kudyra

Kolejna operacja musi odbyć się jak najszybciej, a cały proces leczenia zakończyć w tym roku. Za kilka miesięcy może być już za późno. Mogę stracić nogę...

Jestem zrozpaczona! Ciąży nade mną widmo amputacji. Po tylu latach walki mogę stracić to, o co tak długo walczyłam. Proszę, pomóż mi uniknąć amputacji!

Agnieszka

28 Stycznia 2020, 12:24
❗️Operacja musi odbyć się już teraz! Agnieszka potrzebuje pomocy...

Czas gra na moją niekorzyść! Stan nogi pogorszył się na tyle, że konieczna jest natychmiastowa operacja. Nie uzbierałam  potrzebnej kwoty na wylot do USA, a nie mogę dłużej czekać!

Moja walka z chorobą trwa 23 lata. Pozostały mi pliki dokumentów medycznych, które zmieniają daty i kolory kartek z białych na pożółknięte. 23 lata bólu i nadziei, że będzie lepiej.

Agnieszka Kudyra

Skrót nogi to już 7 cm. Siniejące paznokcie, płyta przebijająca  się przez skórę, duże obrzęki, popękane naczynia na stopie spowodowały, że zmienia się plan leczenia i operacja, która miała odbyć się jako ostatnia musi być wykonana jako pierwsza! Pojawiła się także zmiana na kości i dodatkowo muszę mieć biopsjekości udowej lewej. Zostanie to wykonane podczas jednej operacji już w lutym w Paley European Institute w Warszawie!

Dziękuję za wszystko, co zrobiliście dla mnie do tej pory i wciąż proszę o pomoc – tylko tak mogę dalej walczyć o swoją sprawność. 

Agnieszka

Młoda twarz, stare wnętrze – tak w skrócie można opisać to, co towarzyszy mi w zasadzie od zawsze. Budząc się rano, czuję jedynie ból. Najprostsze czynności sprawiają, że nie wiem jak mam na imię. Moje życie to piekło – pełne nieprzespanych nocy, łez i bezsilności.

Jestem po 20 latach nieudanego leczenia w Polsce, przeszłam 11 operacji, które nie przyniosły żadnych pozytywnych rezultatów, 2 ostatnie wręcz pogorszyły mój stan. Dzisiaj biję głową w mur, bo w kraju nie ma już dla mnie ratunku. Co mi zostało? Operacja w Stanach Zjednoczonych – moja jedyna i bardzo droga szansa. Proszę, pomóż mi zapłacić cenę za życie bez bólu!

Agnieszka Kudyra

Mam na imię Agnieszka. Patrząc na moje zdjęcia, trudno uwierzyć, że od dziecka zmagam się z tak ciężką chorobą. Staram się uśmiechać, chociaż czasem i na to brakuje mi sił. Czasem ciężko jest mi wstać z łóżka, postawić krok. W moim życiu nie ma takich dni, w których nie czułabym bólu. Właściwie trudno o takie godziny. Leki przeciwbólowe to moi wybawcy, ale ile można je brać?

Mam 28 lat, a od 20 nieskutecznie walczę z bardzo poważną chorobą – dysplazją włóknistą, a także niezłośliwym nowotworem lewej nogi. Dysplazja to rzadka choroba rozrostowa kości, w której występuje nieprawidłowo zbudowane białko odpowiadające za regulację syntezy kośćca. Moje kości się deformują i łamią.

Kolejne wizyty u lekarzy, nowe diagnozy, a w tym wszystkim ja i moja rodzina – takie jest moje życie. Przeszłam 11 operacji. Na każdą z nich czekałam z nadzieją i wiarą, że w końcu będzie lepiej. Niestety, nie było... Mój stan zdrowia znacznie się pogorszył. Wycięto kawałek miednicy i panewki. Źle założono mi endoprotezę. Zastosowano rozwiązanie, z którego korzysta się w ostatnich stadiach raka kości. U mnie zrobiono to na samym początku...

Agnieszka Kudyra

Po operacjach zostało mi jedynie mnóstwo blizn, które przypominają mi o tym, co wtedy przeszłam i jak wiele wycierpiałam. Dziś już wiem, że w Polsce skończyły się drogi leczenia. Tutaj lekarze rozkładają ręce, a mi pozostaje koszmar, w którym żyłam dotychczas.

Szukając pomocy, trafiłam na doktora Feldmana, który zakwalifikował mnie do operacji w Paley Institute West Palm Beach na Florydzie. Ta operacja to dla mnie życie bez bólu i szansa na sprawne chodzenie, czyli to, o czym marzyłam przez całe swoje życie. Dr Feldman zrekonstruuje staw biodrowy, zoperuje podudzie i wydłuży nogę o trzy centymetry. Niestety – te operacje kosztują. Do tej pory starałam się finansowo sama sobie radzić. Bywało ciężko, ale nie prosiłam o pomoc. Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna, bo cena za operacje zwala z nóg.

Agnieszka Kudyra

Choroba zawsze rujnowała moje plany i marzenia. Już jako dziewczynka musiałam zapomnieć o samodzielności, swobodnym poruszaniu, a moimi przyjaciółkami stały się kule. Wstydziłam się ich, ale tylko dzięki nim stawałam się silna – na tyle, by dzisiaj, mimo ogromnego strachu przed kolejną operacją, stanąć na obolałych nogach i poprosić Cię o wsparcie. Tylko z Tobą mam szansę na życie bez bólu. Proszę, nie pozwól mi stracić nadziei. 

–Agnieszka

––––––––––––––––––––

Losy Agnieszki możesz śledzić na FB: KLIK

Zobacz materiały o Agnieszce:

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 15 458 osób
735 449 zł (102,12%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0047506 Agnieszka