Fundacja Serca dla Maluszka

Fundacja Serca dla Maluszka
2 Stałych Pomagaczy
Julia Aleksandrova
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Bielsko-Biała, śląskie

Kim jesteśmy?

Fundacja „Serca dla Maluszka” to pozarządowa organizacja dobroczynna, która opiekuje się dziećmi i osobami niepełnosprawnymi oraz rodzinami zagrożonymi ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Dzięki Państwa bezinteresownej pomocy działamy nieprzerwanie od 2011 roku. 

Nasza wizja

Każde dziecko oraz wszystkie osoby niepełnosprawne, potrzebujące, chore powinny mieć możliwość podjęcia wszelkich działań oraz skorzystania ze wszystkich sposobów w walce o swoje zdrowie, sprawność i życie. Wspólnie z Państwem staramy się udostępnić taką możliwość każdemu, kto się do nas zgłosi.

Nasza misja

Organizujemy pomoc dla potrzebujących dzieci i dorosłych, pomagamy merytorycznie i finansowo. Dzięki Państwa bezinteresownemu zaangażowaniu jesteśmy dla naszych Podopiecznych w każdym momencie, rozwiązujemy ich problemy, staramy się zmieniać ich życie na lepsze. Nikomu nie odmawiamy pomocy. 

Nasza Fundacja ma wiele twarzy...

Czasem są to twarze uśmiechnięte i radosne, czasem wygięte w grymasie bólu, podczas medycznych zabiegów czy intensywnych ćwiczeń. Nasza Fundacja to wyjątkowe sylwetki naszych Podopiecznych i ich historie pisane przez życie, które dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu zmieniają się na lepsze.

Nasza Fundacja to 3-letni Michałek, któremu zdrowie odebrano przy narodzinach. Chłopczyk urodził się przy pomocy próżniociągu, w ciężkiej zamartwicy, niedotleniony. Głuchota czuciowo-nerwowa, opóźniony rozwój psychoruchowy, poważne problemy ze wzrokiem i padaczka to terminy kierujące obecnie życiem rodziny. Dzięki Państwa pomocy chłopczyk został objęty wielospecjalistyczną pomocą medyczną i przeszedł operację oczu. Państwa wsparcie pozwala nam na systematyczną pomoc finansową i materialną dla Michałka, który pochodzi z małej miejscowości w woj. świętokrzyskim i ma trójkę rodzeństwa.

Nasza Fundacja to prawie 5-letnia Ola, która wygrała na loterii rodziców, którzy są wspaniali i, pomimo że córka urodziła się chora, oni dokonali najważniejszego wyboru w swoim życiu i postawili na Aleksandrę. Dziewczynka, choć cierpi z powodu rozszczepu kręgosłupa, chce być baletnicą albo weterynarzem, uwielbia koty i naukę języka angielskiego, a każdy kolejny dzień – wypełniony rehabilitacją – wita z uśmiechem. Dzięki Państwa pomocy rodzice Oli nie muszą się martwić czy starczy środków na tak ważne dla jej sprawności zajęcia rehabilitacyjne. 

Nasza Fundacja to 7-letnia, chora na ciężką odmianę padaczki – Kasia, która wraz z rodziną mieszka w starym, pełnym wilgoci drewnianym domu. W jednej izbie czteroosobowa rodzina. Temperaturę ciężko kontrolować – raz za ciepło, raz za zimno. W jednym pomieszczeniu stoi piecyk i butla z tlenem, ponieważ za Kasię czasem oddycha respirator. Dzięki Państwa pomocy rodzina dostała szansę całkowicie odmienić swój los, gdyż w 2018 roku mogła przenieść się do nowo wybudowanego domu. 

Nasza Fundacja to 14-letnia Nikola, która dzięki naszej pomocy w wieku trzynastu lat zaczęła stawiać swoje pierwsze kroki. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, co oznacza, że jej rdzeń kręgowy jest uszkodzony, a Nikola porusza się na wózku. To właśnie dzięki Państwa pomocy mogliśmy sfinansować dziewczynce rehabilitację domową, która nadal przynosi wspaniałe rezultaty. Dzięki ciężkiej pracy Nikola zaczęła poruszać się o kulach. Dla niej to ogromny postęp i znaczna poprawa jakości życia.  

Nasza Fundacja to 45-letnia Pani Iwona, kochająca matka i wspaniała nauczycielka, która od lat zmaga się z nowotworem piersi. Zbieranie środków na herceptynę – lek dający duże szanse na wyleczenie, a którego koszt oznacza 200 tysięcy złotych za całą terapię, wydaje się celem niemożliwym do osiągnięcia w pojedynkę. Dzięki Państwa pomocy Pani Iwona wie, że w tej najtrudniejszej walce – jaką jest walka o życie – nigdy nie zostanie sama.

Nasza Fundacja to 100-letnia Pani Ewa, która w październiku 2019 roku została Babcią wielu Polaków. Kobieta okradziona ze wszystkich swoich oszczędności i ledwo wiążąca koniec z końcem, dzięki Państwa pomocy nie musi już nigdy więcej martwić się o problemy życia codziennego. Ogrom wsparcia, które spotkało Panią Ewę, pozwoliło nam na zapewnienie jej kompleksowej pomocy lekarskiej, stałego wsparcia opiekunki i remont mieszkania. 

Nasza Fundacja to wreszcie pozostałe kilka tysięcy dzieci i osób, które ze względu na bardzo trudne sytuacje, w których się znalazły, potrzebują Waszej pomocy.

Jesteśmy dla nich, nasza organizacja to Oni – nasi wyjątkowi i niezwykle dzielni Podopieczni, którzy wiedzą, że nie zostaną sami w potrzebie oraz Państwo, osoby o pięknych i szlachetnych sercach.

2 Stałych Pomagaczy
Julia Aleksandrova
50 zł miesięcznie