Pomagamy głodnym dzieciom w Nepalu!

Zdjęcie zbiórki
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Zapewnienie jednego posiłku dziennie dla 65 dzieciaków ze szkoły w Kathmandu

Gdańsk, pomorskie
Pomoc społeczna
Rozpoczęcie: 31 Maja 2019
Zakończenie: 31 Sierpnia 2019

Rezultat zbiórki

Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność wszystkim, którzy wsparli program Dożywiania dla głodujących nepalskich dzieci uczęszczających do szkoły publicznej na przedmieściach Kathmandu prowadzony przez współpracującą z Ruchem MAITRI Karunika Tuition Center.

Dzieci jadają zazwyczaj raz dziennie wieczorem, dlatego są głodne i niedożywione. Celem programu jest zapewnienie posiłków i powstrzymanie rozwoju chorób związanych z długotrwałym niedożywieniem i głodem.

Wasze wsparcie powiększyło Fundusz Dożywiania o 4 415 zł. Pozwoli to na ufundowanie aż 1380 posiłków dla dzieci z Nepalu, za co serdecznie dziękujemy.

Z wyrazami szacunku,

Stowarzyszenie Ruchu MAITRI

Opis zbiórki

Głód – czy znasz gorsze uczucie? Dzień po dniu osłabia, powoduje wycieńczenie, odbiera radość, zadaje ból. Aż 40% nepalskich dzieci jest niedożywionych. Ich rodziny są zbyt ubogie, by samodzielnie zaradzić problemowi.

Akcję dożywiania nepalskich dzieci na przedmieściach Kathmandu podjęła Karunika Tuition Center. Prowadziliśmy wspólnie z nimi tę akcję zimą 2018/19. Nasze działania okazały się płomykiem nadziei, objawiającym się uśmiechem na ustach kilkudziesięciu małych osóbek w wieku od 5 do 9 lat. W tym czasie mogły spokojnie i bez strachu o kolejny dzień, jeść tyle, ile tylko zapragnęły. Trudno byłoby sobie teraz wyobrazić ich los bez programu dożywiania. Zaspokojenie głodu to niesienie dzieciom siły i chęci do życia, pomoc w pokonywaniu chorób, wyciąganie z ubóstwa.

Posiłki dla dzieci z ubogich rodzin w Nepalu

Dzięki akcji dożywiania, więcej maluchów pojawiło się na zajęciach szkolnych, więcej dzieci przeżywało dzieciństwo beztrosko i nie płakało już z bezsilności. Ich oczy znów rozbłysły. Głodne dziecko nie ma sił na naukę, zabawę. Jest słabe, bezbronne i skrzywdzone. Dlatego tak ważne jest, abyśmy kontynuowali akcję dożywiania, wspierając maluchy w walce z trudną codziennością.

Chcemy zebrać 10 680 euro, co pozwoli zapewnić jeden posiłek dziennie do końca roku 65 dzieciom uczęszczającym do szkoły publicznej na przedmieściach Kathmandu. Mini stołówkę dla nich organizuje Karunika Tuition Center. Koszt jednego posiłku to około 3,20 zł (0,73 euro). Za 10 zł wydamy 3 posiłki. Potęga jednoczących się ludzi, chcących pomóc rozświetlić każdy dzień dzieci, jest niezwykła! Dołącz do nas! Twoja pomoc może dać siłę ubogim dzieciom.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki