Piękna i dzielna istotka z Ciebie...

Ala Łoś
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

przeszczep komórek macierzystych / transplant of stem cells

Ala Łoś, 9 lat
Polkowice, dolnośląskie
Choroby neurologiczne, choroby układu moczowo-płciowego, upośledzenie narządu ruchu
Rozpoczęcie: 2 Lutego 2016
Zakończenie: 1 Maja 2017

Opis zbiórki

Gdy Ala się urodziła nie było wiadomo co dalej. Rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, porażenie kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, zwichnięte bioderka... jej ciałko wyglądem nie przypominało „standardowego noworodka”. Ale Alunia zmierzyła się z losem. Rosła, a sprawy zaczęły przybierać pozytywny obrót. Ta dziewczynka, to cudowny przykład na to, jak szybka reakcja Pomagaczy i ich wiara sprawiły, że jedna szansa podarowała drugą. 

Alicja Łoś

Gdy mała Alunia wpadła w zdrowotne tarapaty, rodzina znalazła się w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Wtedy Wy pomogliście właśnie w tych pierwszych, najważniejszych miesiącach. Mama wraz z ekipą pomocników uparcie rehabilitowała córeczkę. Wiele rzeczy udało się osiągnąć. Malutka siedzi samodzielnie i choć główka cały czas wygląda na lekko zdeformowaną, to rozwija się prawidłowo (właśnie zaczyna mówić). To sukces, jakiego mało kto mógł się spodziewać.

Jest jednak pewien mur bardzo ciężki do przeskoczenia. Nóżki cały czas nie mają czucia, a co za tym idzie nie działają. Ala wie do czego służą, bo mama ciągle jej mówi, że kiedyś będzie biegać, jak siostra. Tylko czasem pomyli nogę z gryzakiem, a poniszczone nerwy nie są w stanie przesłać sygnału o bólu.

Alicja Łoś

Mama Ali za cel postawiła sobie zrobić wszystko, co możliwe, aby zatrzeć ślad ciężkiego początku. Przeszczep komórek macierzystych ma doprowadzić do odtworzenia tych zniszczonych. Jeśli się uda, Ala może odzyskać czucie, a to oznacza szansę na pierwszy samodzielny krok. Samodzielny krok! To jak przepłynąć morze… Pierwsze podanie już 17 lutego. Musimy zdążyć na czas!

Życie bez wózka. Dla większości oczywiste, dla niektórych nieprawdopodobne, jak sen o lataniu. Ta mała dziewczynka pokazała, że jak się chce, to można wiele. Szkoda łez na użalanie się i najważniejsze, to mieć plan. A Ala plan ma. Tylko potrzebuje Ciebie, by móc go zrealizować i wstać w końcu na nogi. Pomożesz?

Alicja Łoś

O początkach zmagań Ali z choroba możesz przeczytać TUTAJ

 

Ta zbiórka jest już zakończona. Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę.

Obserwuj ważne zbiórki