Zostało mało czasu, by mi pomóc... Spełnisz mój sen o zdrowych nóżkach?

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 277 osób
15 882,29 zł (46,14%)
Brakuje jeszcze 18 537,71 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
operacja w Niemczech, aby Amelka mogła chodzić

Amelia Kowalczyk, 10 lat

Katowice, śląskie

Artrogrypoza - wrodzona sztywność stawów

Rozpoczęcie: 8 Stycznia 2019
Zakończenie: 5 Lipca 2019

Zobacz poprzednie zbiórki

Życie małej dziewczynki nie powinno być pasmem cierpień! Na dziecięcej buzi powinien pojawiać się tylko beztroski uśmiech… U Amelki zbyt często jest to grymas bólu. Dzieci mają wiele marzeń, moja córeczka ma jedno – móc chodzić tak jak każde dziecko… 5 lipca Amelka dostanie swoją szansę. Jeśli przepadnie – czeka ją kolejny rok cierpienia! Tak mało czasu, a tak dużo strachu, czy się uda? Czy ją zawiodę? Czy zdążymy?

Błagam, pomóż nam, przyszłość mojego dziecka jest tylko w Twoich rękach!

Amelia Kowalczyk

Amelka ma tylko 10 lat, z czego większość spędziła w szpitalach… Choruje na artogrypozę – okrutną chorobę mięśni i stawów. Objawia się nienaturalnymi zniekształceniami, przykurczami, sztywnością stawów. Bardzo słabe są też mięśnie. Córeczka ma zniekształcone kolana, stopki, biodra. Inne dzieci stają na nóżkach same, a gdy mają rok, biegają po domu, wypełniając go tupotem małych stópek… Niestety nie Amelka. Aby stanęła na nóżkach, musiała przeżyć szpitalny koszmar… Aby normalnie chodzić – musi przeżyć kolejny. Niestety, to jedyna szansa i nadzieja.

O tym, że Amelka urodzi się chora, dowiedziałam się w połowie ciąży… Byłam przygotowana na to, że będzie coś nie tak z nóżkami, na to, że może być ciężko… Nie sądziłam jednak, że aż tak. Pokochałam córeczkę od pierwszego wejrzenia i poszłabym nawet do piekła po to, by przychylić jej nieba… Dałabym jej wszystko. Zdrowia – tego niestety nie mogę jej ofiarować.

Amelia Kowalczyk

Nóżki Amelki zaraz po narodzinach były poplątane, zniekształcone, stopy końsko-szpotawe, skierowane do środka… Po porodzie córeczka od razu trafiła w gips zamiast w moje ramiona… Szybko okazało się, że Amelka nie ma tylko wady stóp, ale właśnie artogrypozę. To nie tylko bardzo poważna choroba, ale też niezmiernie rzadka… W całym naszym kraju na tę chorobę cierpi tylko 30 dzieci! Wciąż mało o wiadomo o niej i o tym, jak ją leczyć… Musiałam szukać ratunku w Niemczech. Klinika ortopedyczna w Aschau – tam leczy się najtrudniejsze przypadki dzieci z najcięższymi wadami nóżek… Takie jak Amelka. To była trudna decyzja, wiedziałam, że do walki o zdrowie dojdzie jeszcze jedna – walka o pieniądze na leczenie.

Przez 5 lat nie mogłam pracować… Walka o zdrowie chorego dziecka zajmuje więcej czasu niż praca na pełen etat, to zajęcie bez chwili przerwy, 24 godziny na dobę… Rehabilitacja kilka razy dziennie, wiele godzin ćwiczeń, masaży, wizyty u specjalistów, wyjazdy… Córeczka to moja perełka, wokół której toczy się każdy dzień, każda jego minuta, godzina...

Oprócz kolejnych urodzin w życiu Amelki były inne ważne daty - daty kolejnych operacji. Operacja prawej i lewej stópki, kolana, biodra… Lekarze z Aschau uświadomili nam to już na pierwszej wizycie – że bez tego Amelka nie będzie chodzić.

Amelia Kowalczyk

Amelia do niedawna chodziła tylko w ortezach. Ortezy to szyny, które stabilizują nogę i prostują kolana. Po wielu staraniach udało się w końcu pozbyć ortezek… Niestety pozostał jeden ogromny problem. Co jej się stało w nóżkę? – pytają ludzie. Amelka stawia kroki, ale jej lewe kolano się nie zgina… Jest tak, jakby lewa nóżka była złamana. Idąc, córeczka powłóczy ją za sobą. Ciężko jej wchodzić po schodach, co dopiero mówiąc o innych czynnościach… Jak będzie tańczyć, sprzątać, jeździć samochodem? Ciężko będzie jej żyć i już zawsze będzie wytykana palcami jako ta, która jest inna…

Konieczna jest kolejna operacja, po której córeczka może normalnie chodzić! Klinika wyznaczyła termin na 5 lipca… Jeśli nie uda mi się zapłacić, termin przepadnie, a czeka się na niego rok!

Od wielu miesięcy robię wszystko, co mogę, by pomóc Amelce. Piszę do fundacji, firm… Kredyty, pożyczki – na zdrowie Amelki już zaciągnęłam ich wiele. Dzięki pomocy dobrych ludzi udało się zdobyć większość pieniędzy, koniecznych na operację… Wciąż jednak brakuje ponad 20 tysięcy złotych. Tak ciężko żyć z myślą, że zdrowie dziecka jest na wyciągniecie ręki, a ja nie mogę jej go dać, dlatego proszę o Twoją pomoc… Spraw, że Amelka będzie chodzić.

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 277 osób
15 882,29 zł (46,14%)
Brakuje jeszcze 18 537,71 zł
Wesprzyj Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość