By "złodziej słów" nie ukradł szansy na przyszłość...

Amelka Bińczak

By "złodziej słów" nie ukradł szansy na przyszłość...

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0196477
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Amelka Bińczak, 12 lat
Międzyrzecz, lubuskie
Afazja motoryczna, zez rozbieżny
Rozpoczęcie: 31 Marca 2022
Zakończenie: 7 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Podstawowym schorzeniem, z jakim zmaga się moja córka, jest afazja motoryczna. W wieku 3-4 lat Amelka mówiła jedynie kilka podstawowych słów jak „mama", „tata". Oczywiście to wszystko powodowało problemy z komunikacją z rówieśnikami. Tak naprawdę wszyscy domownicy musieli nauczyć się jej języka.

Amelka Bińczak

Miesiącami szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę dolega Amelce. Dopiero szczegółowe badania wykazały, że za wszystkie problemy odpowiada afazja. Na początku nie wiedziałam, co to tak naprawdę jest. Jednak teraz wiem, że jest to złodziej słów... Przechodziliśmy przez terapie psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne. Amelka posiada orzeczenie o kształceniu specjalnym oraz ma orzeczenie osobny niepełnosprawnej.

Mimo tych trudności Amelka chodzi do szkoły. Problemów jest jednak więcej. Pamięć Amelki jest krótkotrwała. Córeczka ma też problem z przetwarzaniem słuchowym i wzrokiem. 

Amelka Bińczak

W zeszłym roku Amelka przeszła zabieg podcięcia więzadła podjęzykowego. Stale jest pod opieką neurologa, ortopedy ze względu na skoliozę, okulisty, psychologa i logopedy. Kiedy inne dzieci idą do domu po szkole, Amelka idzie albo do logopedy, albo na rehabilitację, albo do lekarza. Jednak wiemy, że dzięki temu Amelka będzie mogła funkcjonować beż żadnych zmartwień.

Niestety walka o przyszłość córeczki wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego prosimy o pomoc! Każda wpłata przybliża nas do zdrowszej codzienności Amelki.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0196477
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki