Zapukam do każdych drzwi, by mój synek mógł chodzić...

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 34 osoby
987,13 zł (2,89%)
Zbiórka na cel
Zakup ortez ortopedycznych

Antoni Furga, 7 lat

Tczów , mazowieckie

Zespół Arnolda Chiariego

Rozpoczęcie: 4 Grudnia 2019
Zakończenie: 4 Marca 2020

Poprzednie zbiórki

33 801 zł (35,03%)
operacja bioder w Aschau w Niemczech

322

08.05.2019 - 04.12.2019

operacja bioder w Aschau w Niemczech

322

33 801 zł

08.05.2019 - 04.12.2019

27 Stycznia 2020, 15:30
Potrzebna pomoc dla naszego dziecka!

W lutym 2019 roku pojawiła się szansa na to, by Antoś mógł chodzić. Potrzebna była operacja bioder w Klinice w Aschau w Niemczech. Podjęliśmy decyzje, że musimy dać szanse Antosiowi na to, by stanął na nogi i zdecydowaliśmy, że zoperujemy go w Aschau.

Antoni Furga

Zorganizowaliśmy zbiórki i udało się po części zebrać środki, jednakże przed pierwszą operacją dostaliśmy informację w klinice, że musimy od razu operować kolana, co oczywiście wiązało się z dodatkowymi kosztami, doszły do tego jeszcze koszty wyjazdu do Niemiec, koszty rehabilitacji w klinice oraz koszty ortez.

Myśleliśmy, że powoli damy rade. Jednakże już wiemy teraz, że te wszystkie wydatki zaczynają nas przerastać, ale nie możemy teraz odpuścić i zaprzepaścić szansę. 

Antosia na to by mógł, chociaż w pewnej części samodzielnie się poruszać. Dlatego potrzebujemy jeszcze pomocy. Zebranie środków na ortezy byłoby dla nas ogromnym odciążeniem.

Los wiedział, że jeśli będzie taka potrzeba, zapukam do każdych drzwi i każdego serca z prośbą o pomoc, dlatego też obdarzył mnie Antosiem, moim cudownym synkiem, który niestety, od urodzenia zmaga się z licznymi chorobami. Zespół Arnolda-Chiariego, małogłowie, pęcherz neurogenny, opóźniony rozwój psychoruchowy, a także niedawno stwierdzona padaczka, to wszystko, z czym przyszło mu się zmierzyć. 

Antoś urodził się w 36 tygodniu ciąży z rozszczepem kręgosłupa – to była pierwsza diagnoza, po niej przyszły kolejne. Nie daliśmy się złamać, choroby nie mogły nas pokonać – zwyciężyła determinacja.

Godziny pracy, rehabilitacji, nawet 4 razy w tygodniu okazały się niewystarczające. Antoś męczył się od tych godzin ciężkiej, fizycznej pracy, myśleliśmy, że to wystarczy…
Teraz już wiemy – nie wystarczy!

Antoni Furga

19 lutego 2019 r. Antoś odbył konsultacje w klinice ortopedycznej w Aschau w Niemczech, gdzie dr. Mechler stwierdził, iż bez operacji bioder Antoś nie ma żadnych szans, aby mógł samodzielnie chodzić. Koszty operacji są ogromne. Sami nie jesteśmy w stanie ich opłacić, dlatego potrzebna jest nam pomoc w zbiórce tych środków.

Wszystkie nasz oszczędności pochłonęły ćwiczenia i specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny oraz systematyczne leczenie, które trwa od samego początku. Celem jest to, by Antoś stanął wreszcie na własnych nogach, by jego życie nie minęło na wózku inwalidzkim.
To najwyższy czas, by całe życie tego dzielnego chłopca postawić do pionu, by skończyć bólem i doprowadzić do sytuacji, w której wózek będzie tylko wspomnieniem. Dzięki Wam uzbieraliśmy pieniądze na kosztowną operację, ale by Antoś mógł chodzić potrzebne są kosztowne ortezy!

To już najwyższa pora, by pomóc mu żyć samodzielnie, dlatego proszę Was ze wszystkich sił o pomoc. Sami jesteśmy bez szans – ta ogromna kwota, zablokuje marzenia naszego synka!
Prosimy o pomoc, o szanse na normalne życie dziecka, które chce normalnie żyć. Los wiedział, że poruszę niebo i ziemię, ze zapukam także do Twoich drzwi, prosząc o pomoc dla swojego dziecka. Dlatego zesłał mi Antosia...
Mama

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 34 osoby
987,13 zł (2,89%)