Zaszliśmy już tak daleko! Artur jest gotowy do kolejnej operacji!

Artur Sasinowski

Zaszliśmy już tak daleko! Artur jest gotowy do kolejnej operacji!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0000588
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Wydłużanie nogi Artura w Paley European Institute w Warszawie

Artur Sasinowski, 16 lat
Pelplin, pomorskie
Wrodzona wada kończyny dolnej prawej: niedorozwój stawu biodrowego, niedorozwój i skrócenie kości udowej, brak kości strzałkowej, stan po zabiegu odtwórczym stawu biodrowego, kolanowego i skokowego
Rozpoczęcie: 22 Września 2023
Zakończenie: 22 Grudnia 2023

Opis zbiórki

W przeszłości uciekliśmy przed amputacją nogi, ale nadal musimy walczyć o sprawność naszego syna. Trzy lata temu bardzo nam pomogliście i podarowaliście Arturowi nadzieję. Jesteśmy Wam za to niezmiernie wdzięczni! 

Nasze dziecko cierpi na bardzo rzadką, niedziedziczną wadę układu kostnego, uwidaczniającą się deformacjami w obrębie miednicy i wrodzonym skróceniem kości udowej. Artur przeszedł wiele operacji, a każda z nich jest ze sobą powiązana. Jeżeli nie odbędzie się kolejna, dotychczasowe cierpienie, ból i łzy pójdą na marne. 

Nasza historia: 

Zjechaliśmy całą Polskę w poszukiwaniu ratunku. Amputacja – tyle słyszeliśmy od większości lekarzy. Obcięta nóżka już nigdy nie odrośnie – to wyrok na całe życie. Nie dopuszczaliśmy do siebie myśli, że moglibyśmy się na to zgodzić. Wierzyliśmy, że medycyna odnajdzie sposób, aby w przyszłości Artur mógł chodzić. Jak mogliśmy kilkumiesięcznemu dziecku odebrać szansę na zdrowie?

Artur Sasinowski

Przez 6 lat odbierano nam nadzieję! Po tym czasie po raz pierwszy nam ją dano. W Stanach Zjednoczonych był lekarz, który podjął się uratowania nogi syna. Wreszcie zalaliśmy się łzami wzruszenia, a nie łzami bezradności. W lutym 2014 roku, po 6 latach, Artur przeszedł operację rekonstrukcji stawu biodrowego, kolanowego i skokowego. Jednak był to dopiero początek tego, co Artur musiał przejść…

Po dwóch latach musieliśmy jednak wrócić do doktora Paleya. Spędziliśmy tam 7 długich miesięcy – pełnych bólu i tęsknoty za domem. W tym czasie nóżka Artura została wydłużona o 8 centymetrów! Wiara w dzień, w którym w miejsce protezy kiedyś pojawi się wydłużona i zdrowa nóżka, dała nam siłę do dalszej walki. 

Trzy lata temu, dzięki Waszej bezinteresownej pomocy, Artur przeszedł  drugi etap wydłużania kości udowej. Jego noga została wydłużona o 5 cm! Tak bardzo Wam DZIĘKUJEMY!

Artur Sasinowski

Chcielibyśmy, aby był to już koniec tych wszystkich operacji, lekarstw, rehabilitacji, a przede wszystkim niesamowitego bólu naszego syna! Zaszliśmy jednak bardzo daleko, teraz nie możemy zawrócić z tej drogi. 

W listopadzie 2022 roku odbyliśmy konsultację w Paley European Intitute, podczas której lekarze poinformowali nas, że noga Artura jest już gotowa do kolejnego etapu!

Obecnie jego prawa noga jest krótsza o 13 cm, a podczas planowanego wydłużania uzyskamy dodatkowe 3 cm! Najbliższa konsultacja zaplanowana jest na październik. Prawdopodobnie zostanie wtedy ustalony termin operacji. Przewidujemy, że odbędzie się ona w 2024 roku.

Artur Sasinowski

Cały proces leczenia, w tym operacji i rehabilitacji może potrwać 3 lub nawet 4 miesiące! Oznacza to, że na ten czas będziemy musieli przenieść się do Warszawy… 

Artur ma już 16 lat. To nastolatek, który ma swoje plany i marzenia. Najtrudniejsze w tym wszystkim będzie rozstanie z przyjaciółmi, którzy odgrywają w jego życiu ważną rolę…

Nasz syn jest niezwykle ambitny. Uczęszcza do technikum i oprócz ogromu nauki, mierzy się jeszcze z przeszkodami, które narzuca mu codzienna walka o sprawność. Artur dzielnie dźwiga wszystko na swoich barkach, ale naszym marzeniem jest, aby zdjąć z niego ten ciężar. Prosimy przyłącz się do naszej zbiórki. Liczy się każda złotówka, goni nas czas!

Ewa i Łukasz, rodzice Artura

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0000588
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki