Bez tej operacji Nikola będzie cały czas cierpiała! Nie chcę takiego życia dla mojej córki!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 109 osób
53 987 zł (21,43%)
Zbiórka na cel
Operacja SDR (selektywnej rizotomii grzbietowej)

Nikola Bieganowska, 4 latka

Gdańsk, pomorskie

MPD pod postacią niedowładu 4-kończynowego piramidowo-pozapiramidowego

Rozpoczęcie: 3 Grudnia 2019
Zakończenie: 1 Października 2020

Dopóki nie poznaliśmy diagnozy, nie wiedzieliśmy, dlaczego Nikolka od dnia urodzenia nieustannie płakała. Jedyne chwile wytchnienia przychodziły, kiedy zasypiała, ale jej sen nie trwał długo i znowu pojawiał się płacz. To był koszmar świeżo upieczonej matki. Serce mi krawiło, bo wiedziałam, że córeczka cierpi. Szukałam pomocy u wielu specjalistów i dopiero zdjęcia mózgu Nikolki z rezonansu magnetycznego dały nam smutą odpowiedź... 

Nikola Bieganowska

Córeczka otrzymała na całe życie w prezencie od losu trzy literki MPD, czyli Mózgowe Porażenie Dziecięce pod postacią niedowładu 4-kończynowego piramidowo-pozapiramidowego. Oznacza to, że poza ogromną spastyką może mieć nadwrażliwość na dźwięki, problemy ze wzrokiem, nie mówi i trudno jej utrzymać równowagę. Od 2 miesiąca życia chodzę z nią na rehabilitację. Specjalistyczne gabinety stały się naszym drugim domem i bardzo uciążliwą codziennością. Szybko okazało się jednak, że nie ma po prostu innej drogi...

Tylko dzięki intensywnym ćwiczeniom, elektrostymulacji i zajęciom w pionizatorze choroba nie przykuła Nikoli do łóżka. Córeczka miała też ostrzykiwania botuliną, aby rozluźnić mięśnie rąk i nóg. 

Nikola Bieganowska

Do wszystkiego jednak organizm się przyzwyczaja. Rehabilitacja nie niesie za sobą już tak ogromnych sukcesów, jak na początku, a spastyka zaczyna znowu przejmować władzę nad ciałem Nikolki. Dlatego w poszukiwaniu jakiejkolwiek pomocy dla córeczki, znalazłam szpital w USA, który wykonuje selektywną rizotomię grzbietową (SDR - z ang. Selective Dorsal Rhizotomy) oraz ortopedyczną operację PERCS. Operacja polega na odizolowaniu korzeni komórek nerwowych ruchowych od czuciowych, gdzie te ostatnie odpowiedzialne za spastykę są przecinane. 

Lekarze z St Louis w USA są pionierami w tej dziedzinie. Dr Park wykonał już ponad 4,000 operacji SDR, zaś doktor Dobbs jest jego długoletnim współpracownikiem, który zajmuje się operacjami ortopedycznymi. Na podstawie długoletniego doświadczenia, lekarze w St Louis opracowali najmniej inwazyjną technikę chirurgiczną na świecie. Ponieważ jest to operacja nieodwracalna, chirurgiczna, na rdzeniu kręgowym, chcemy mieć pewność, że powierzamy naszą córkę w ręce światowej klasy specjalistów.

Nikola Bieganowska


Nie potrafię w tej chwili myśleć o niczym innym, jak tylko zdobycie ogromnych pieniędzy na przeprowadzenie tej operacji, bo to oznacza dla Nikoli szansę na życie bez bólu… Jako matka marzę, żeby to wreszcie stało się rzeczywistością i żeby córeczka zapomniała o cierpieniu. Dlatego proszę o wsparcie! Kwota, którą musimy zebrać, jest potężna, ale wierzę, że uda się ją zebrać dla Nikolki!

Aleksandra, mama Nikoli

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 109 osób
53 987 zł (21,43%)