Ten uśmiech skrywa wiele cierpienia. Benio potrzebuje Twojej pomocy!

Beniamin Białoskórski

Ten uśmiech skrywa wiele cierpienia. Benio potrzebuje Twojej pomocy!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0349043
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Beniamin Białoskórski, 4 latka
Głogów, dolnośląskie
Zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, kraniostenoza, opóźnienie rozwoju mowy i psychoruchowego, hipoplazja ciała modzelowatego, hypermobilność w stawach MCP, nadwzroczność
Rozpoczęcie: 26 Września 2023
Zakończenie: 26 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Strach o zdrowie synka pojawił się dopiero w okolicach 6-9 miesiąca jego życia. Benio nie gaworzył, nie próbował się poruszać, czołgać, samodzielnie siadać. Lekarze nie widzieli jednak powodów do obaw – powtarzali jedynie: „wszystko w swoim czasie”. Nasze obawy niestety były słuszne.

Po wielu badaniach stwierdzono u Benia hipoplazję ciała modzelowatego, afazję motoryczną, przedwczesne zrastanie się szwów czaszkowych i nadmierną ruchliwość stawów paliczkowych dłoni. Synek ma również problemy ze wzrokiem, a badania genetyczne WES wykazały też uszkodzone geny!

Beniamin Białoskórski

Neurolodzy uczulają, że z każdym kolejnym badaniem, mogą dochodzić nowe diagnozy, dlatego niezwykle ważna jest intensywna rehabilitacja i leczenie! Nie możemy pozwolić, by Beniamin się zatrzymał, lub co gorsza, cofnął w rozwoju...

Mamy jeszcze starszego syna i córkę. Dzieci są dla nas całym światem. Benio ma z rodzeństwem świetny kontakt, jednak ze względu na problemy zdrowotne i to, że nie potrafi mówić – inne dzieci go odtrącają. Benio komunikuje się jedynie za pomocą gestów.

Uczęszcza do przedszkola publicznego z oddziałem integracyjnym, na zajęcia do neurologopedy, psychologa, pedagoga i fizjoterapeuty. Konieczne są również konsultacje z ortopedą, ze względu na problemy ze stawami.

Beniamin Białoskórski

W najbliższym czasie czeka nas skomplikowana operacja, podczas której lekarze muszą wyłamać i poskładać na nowo płat potyliczny, aby nadać główce prawidłowy kształt. Czekamy na konsultację, która pozwoli ustalić, czy Benio kwalifikuje się do zabiegu. Musimy przeprowadzić także badania gospodarki hormonalnej, mineralnej i dalsze badania genetyczne. Dzięki nim będzie można dokładnie rozpoznać występującą wadę i dobrać odpowiednią terapię.

Benio uwielbia dinozaury, książki, puzzle i jazdę na rowerze. Jest bardzo aktywny i pomimo swoich schorzeń, uśmiechnięty i otwarty. Pragniemy, by miał szansę zaznać szczęśliwego dzieciństwa. Niestety badania, rehabilitacja i terapie są niezwykle kosztowne... Ale nie możemy się poddać! Prosimy, pomóżcie nam w tej trudnej walce o ukochane dziecko!

Rodzice Beniamina

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0349043
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki