Bieg dla Michała

Szymon Dorna
organizator skarbonki

W sobotę 22 kwietnia o godzinie 10:00 organizujemy na terenie Kampusu Politechniki Poznańskiej charytatywny "Bieg dla Michała". Nasz przyjaciel Michał Łuczak został uwięziony we własnym ciele które odmawia wszystkiego.

Kiedyś było zupełnie inaczej:

- Zawsze uśmiechnięty, otoczony przyjaciółmi współzałożyciel zespołu muzycznego. Po studiach na poznańskiej politechnice rozwijał firmę i jednocześnie sprawował rolę troskliwego ojca dla swojej ukochanej córeczki. W maju „coś” zaczęło się dziać. Lekki niedowład prawej nogi. Potem niemoc sięgnęła po rękę. Z jednej strony ciała osłabienie przeszło na drugą. Październik był miesiącem ostatecznej diagnozy. SLA – stwardnienie zanikowe boczne. Choroba postępowała nadzwyczaj szybko do momentu pierwszej kuracji w Chinach, ma postać bardzo agresywną. Nadzieja pozostała w nowoczesnej metodzie leczenia która hamuje postęp choroby. Michał czuje poprawę po każdej kuracji.

W wymiarze sportowym "Bieg dla Michała" to asfaltowa "piątka". Na terenie Kampusu Piotrowo wyznaczyliśmy płaską pętlę o długości 1,6 km, którą można pokonać 0,1, 2 lub 3 razy.

Bieg organizowany jest dla 500 osób. Koszty organizacyjne pokrywają sponsorzy, więc kwota wpisowego jest w całości przeznaczona dla Michała. Opłata startowa ma formę darowizny w minimalnej kwocie 20 zł (kwota może oczywiście być większa). Uczestnicy biegu stają się „Wojownikami/Wojowniczkami Drużyny Arniego”. W ramach opłaty startowej każdy uczestnik biegu w charakterze „Wojownika/Wojowniczki Drużyny Arniego” otrzymuje pamiątkową koszulkę ”Biegu dla Michała” możliwą do odbioru w Biurze Zawodów.

Można wesprzeć Michała w jego walce również bez osobistego udziału w biegu wpłacając dowolną kwotę (od 1zł), stając się wtedy "Dobrodziejką /Dobrodziejem Arniego".

Pieniądze należy wpłacać bezpośrednio poprzez stronę fundacji SiePomaga www.siepomaga.pl/biegdlamichala klikając przycisk Wesprzyj, następnie:

1. wpisując kwotę wsparcia:

- minimum 20zł - dla uczestników biegu (Wojowników/Wojowniczek Drużyny Arniego),

- minimum 1zł - dla osób które nie będą uczestniczyć w biegu ale chcących wesprzeć Michała w jego walce (Dobrodzieje /Dobrodziejki Arniego),

2. określając swój udział w akcji i słowa wsparcia dla Michała w polu Słowa wsparcia:

  • osobisty udział w biegu wpisujemy  „Wojownik/Wojowniczka Drużyny Arniego” + słowa wsparcia
  • bez osobistego udziału w biegu wpisujemy "Dobrodziejka /Dobrodziej Arniego" + słowa wsparcia

3. w polu podpis wpisując obowiązkowo swoje imię i nazwisko.

4. Osoby które osobiście wezmą udział w biegu („Wojownik/Wojowniczka Drużyny Arniego”) - po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty z adresu siepomaga@siepomaga.pl proszone są o przekazanie otrzymanego maila na adres biegdlamichala@be4u.eu - będzię to traktowane jako ostateczne zgłoszenie i chęć udziału w biegu. Zgłoszenia udziału w biegu będą przyjmowane do dnia 15 kwietnia 2017r.

UWAGA! Organizator przedłużył zapisy na bieg do czwartku 20.04.2017 do godziny 23:59! 

Wpisowe jest wysokie, ale i potrzeby chorego są ogromne. Podanie komórek embrionalnych do rdzenia, to ostatnia znana nam broń, jaka pozostała Michałowi do walki z SLA. Terapia jest droga, a ostatnie dwa lata pochłonęły wszystkie oszczędności rodziny. Miesięczne leczenie Michała, aby utrzymać go w jak najlepszym stanie kosztuje 15 000 złotych. Dużo, ale pożegnać się z życiem ze względu na pieniądze, to jeszcze więcej.

Organizatorem jak i inicjatorem "Biegu dla Michała" jest przyjaciel chorego – Szymon Dorna. Imprezę wspierają Koło Naukowe Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej (Główni koordynatorzy i wspierający to Łukasz Amanowicz, Karolina Zaremba, Klaudia Pirańska, Pamela Gospodarczyk) i Agencja eventowa BE4U. Będziemy zbierać pieniądze na walkę Michała z SLA, ale przede wszystkim chcemy pokazać, że wspieramy go w walce z chorobą i że nie jest sam - wyjaśnia Pamela Gospodarczyk, jedna z koordynatorka „Biegu dla Michała”.

Dołączcie z nami do Drużyny Arniego i pokażmy Michałowi że nie jest sam w tej Walce!

Szczegóły biegu dostępne są na stronie www.biegdlamichala.pl

Zapraszamy również do polubienia i propagowania wydarzenia na facebook'u: www.facebook.com/biegdlamichala/

Zbiórka poprzez skarbonkę Biegu dla Michała ( www.siepomaga.pl/biegdlamichala ) dobiegła końca - jeżeli chcesz wesprzeć Michała w jego walce możesz wpłacić pieniądze na jego leczenie poprzez:

Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej
os. Rusa 55, 61-245 Poznań
Numer KRS 0000031654
z dopiskiem "Dla Michała Łuczaka"

Wsparli

50 zł

Basia&Paweł

Trzymamy kciuki!
100 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Gracjan Dymarek

50 zł

Dobrodziej Arniego

Dajesz Arni!!!
25 zł

Filip Stochmal

Dobrodziej Arniego - Nie mogłem być na biegu ;)
20 zł

Wojownik Arniego

Trzymaj się

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
Wsparło 227 osób
10 657 zł (26%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość