#DOCENIAMDZIĘKUJĘ - dziękujemy Aldi za wsparcie podczas pandemii COVID-19

Razem podczas pandemii, czyli jak sieć sklepów Aldi połączyła siły z Siepomaga.pl wspierając medyków w Polsce!

ALDI to sieć dyskontów spożywczo-przemysłowych obecna na pięciu kontynentach. Jest jedną z wiodących firm handlowych w Europie. Dziś ALDI w Polsce zatrudnia prawie 3 500 osób, i ze swoją ofertą dociera do milionów Polaków.

Podczas pandemii Aldi postanowiło wspomóc polską służbę zdrowia oraz podziękować za poświęcenie medyków w walce z COVID 19. Idea która im przyświecała sprawiła, że przeprowadzili akcję #DOCIENIAMDZIĘKUJĘ wypuszczając limitowanę edycję naklejek przygotowaną przez polskich artystów. Dochód z naklejek trafiał bezpośrednio do Fundacji Siepomaga, która następnie zakupiła z zebranych środków karetki, maseczki czy sprzęt do tlenoterapii. 

Kreatywne pomaganie z ALDI

Największym wyzwaniem było przygotowanie atrakcyjnych naklejek. Tu ciężar wzięło na siebie Aldi, które dzięki swoim zasobom przygotowało bardzo ciekawą kolekcję.
By zachować odpowiednią ciągłość komunikacji, Fundacja Siepomaga oznakowała każdy produkt zakupiony dzięki wsparciu Aldi. Ostatecznie Akcja okazała się ogromnym sukcesem. Ostatecznie udało zebrać się aż 500 tysięcy złoty co przyczyniło się poprawienia sytuacji na szpitalnych oddziałach.

źródło: NowyMarketing

Start akcji wymagał zaplanowania komunikacji, przygotowania materiałów promocyjnych ale także egzekucji tj. tego co najważniejsze - zakupienia najistotniejszych produktów w sytuacji gdy na rynku brakowało wszystkiego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu każdej ze stron i poszukiwaniu najoptymalniejszych rozwiązań udało się zebrać środki i dostarczyć je tam gdzie były najbardziej potrzebne.

Dziś, prawie 3 lata od wybuchu pandemii COVID 19, dziękujemy za takich partnerów, jak Aldi. To społeczny dowód na to, jak wspólne działanie może przyczynić się do poprawy sytuacji. Razem wielką mamy MOC - nie zapominajmy o tym!