Jak przekazać 1,5% podatku dla chorego dziecka lub dorosłego?

1,5% podatku 2023 - lista Potrzebujących

Na stronie Siepomaga.pl znajdziesz nie tylko zbiórki — jest tam też lista osób, które zbierają 1,5% podatku. Potrzebujących jest naprawdę wielu - możesz przekazać 1,5% podatku dla dorosłych i dzieci chorych na raka, SMA lub z wadami serca. Te wszystkie osoby czekają na Twoją pomoc…

Każda z osób to historia chwytająca za serce. Zapoznaj się z nimi i zdecyduj, komu przekazać 1,5% podatku. Potrzebujesz tylko dwóch informacji do przekazania 1,5% podatku - numeru KRS i celu szczegółowego wybranej osoby. Obie te informacje znajdziesz w pomarańczowej rmce po wybraniu Potrzebującego, któremu chcesz pomóc.

Dlaczego przekazanie 1,5 procent podatku jest takie ważne?

Przekazanie 1,5% podatku nic nie kosztuje! To całkowicie darmowy sposób na to, by wspomóc wybraną osobę. 
Zdecyduj, do kogo trafi Twoje 1,5%. Na stronie Siepomaga.pl znajdziesz tysiące Potrzebujących - chore dzieci i dorosłych, którym Twoja decyzja może poprawić zdrowie, a nawet uratować życie! Wybór, komu chcesz w ten sposób pomóc, należy tylko do Ciebie.

Taka okazja na pomoc choremu dziecku lub dorosłemu jest tylko raz do roku — w okresie wypełniania PITów. Dla wielu Potrzebujących to ogromna szansa, by ratować swoje zdrowie. Dlatego tak ważne jest, by nie zapomnieć o przekazaniu 1,5% podatku

Możesz mieć pewność, że Twoje środki z 1,5% będą dobrze wykorzystane. Fundacja Siepomaga weryfikuje, na co Przeznaczają je Podopieczni. Dodatkowo to jedna z niewielu organizacji, która nie pobiera prowizji ani opłat w związku z 1,5% podatku. Cała kwota, którą przekażesz, trafi do wybranego Potrzebującego.

Jak przekazać 1,5% podatku chorym dzieciom lub dorosłym? 

Sposób jest taki sam jak przekazanie 1% podatku w 2022 roku. Potrzebujesz dwóch informacji — KRS lub nazwę Fundacji oraz cel szczegółowy wybranej osoby. 

Jeśli jeszcze nie wiesz, komu przekazać 1,5% podatku, wejdź na stronię Siepomaga.pl (siepomaga.pl/potrzebujacy/jeden-procent) i wybierz Potrzebującego. W pomarańczowej ramce znajdziesz dane do oddania 1,5% podatku

W ramce znajdziesz też dokładną instrukcję przekazania 1,5% podatku i z tego miejsca wypełnisz swój PIT. Wystarczy, że klikniesz: „Sprawdź jak przekazać 1,5% podatku”.

1,5% podatku - jak to działa?

Od początku roku do końca kwietnia można składać deklaracje podatkowe PIT za poprzedni rok. W 2023 roku rozliczamy podatek za 2022. Rozliczenie podatku dochodowego jest obowiązkowe!
Jednocześnie wypełnienie PIT to też szansa na to, by 1,5% Twojego podatku wsparło wybraną organizację. Możesz także wybrać, komu odliczyć 1,5% podatku.

Pamiętaj! To całkowicie darmowy sposób na niesienie pomocy. Jeśli nie oddasz swojego 1,5% podatku Organizacji lub osobie Potrzebującej, wtedy trafi do budżetu Państwa. 

Dobro jest w Twoich rękach

Zobacz tych, którzy proszą o pomoc — wesprzyj i przekaż 1,5% podatku Potrzebującym. Pomóż nam zmieniać świat na lepsze — dbać o zdrowie i ratować życia.