Datkomaty od Siepomaga.pl wspierają Organizacje

Do lamusa odchodzi gotówka, a wraz z nią tradycyjne puszki. Siepomaga.pl rozwija nowoczesne narzędzia, które wspierają w zbieraniu środków współpracujące Organizacje.

Siepomaga.pl jest największą polską platformą fundraisingową i od ponad 10 lat umożliwia prowadzenie zbiórek internetowych na cele dobroczynne i pomoc w trudnej sytuacji życiowej. Platforma jest prowadzona przez Fundację Siepomaga, która rozszerzyła swoją ofertę dla Organizacji o Datkomaty, które umożliwiają zbieranie darowizn BLIKIEM - wystarczy telefon.

- Od kilku lat, a szczególnie intensywnie w okresie pandemii, e-płatności i karty płatnicze wypierają z rynku gotówkę. Ta zmiana w naturalny sposób dotyczy również dobroczynności – mówi Mateusz Girndt z Siepomaga.pl. Podkreśla, że Datkomaty odpowiadają potrzebom współczesnych darczyńców, którzy mają coraz mniej monet i banknotów, a pomoc wolą udzielać za pomocą darowizn.

Datkomaty są w pełni zintegrowane z system zbiórek Siepomaga.pl. Oznacza to, że każda wpłata jest rejestrowana i widoczna w czasie rzeczywistym na platformie internetowej Siepomaga.pl. System rozliczeń darowizn również jest oparty na „żelaznych” zasadach bezpieczeństwa i wiarygodności, jakie od lat stosuje Siepomaga.pl. Wszystkie zbiórki prowadzone w datkomatach są weryfikowane, a zebrane środki wydatkowane przez beneficjentów w przejrzysty sposób.

Z nowego bezgotówkowego sposobu zbierania darowizn udostępnionego przez Siepomaga.pl  już korzystają pierwsze Organizacje i zbierają środki na swoje cele statutowe oraz Kampanie. 

Każdy kto ma telefon, gdziekolwiek jest, może korzystać z Datkomatu. Wystarczy do adresu Organizacji lub kampanii dopisać "/datkomat".