Dzięki zbiórkom możemy poprawić wyposażenie i infrastrukturę polskich szpitali.

Dla wielu polskich szpitali i placówek medycznych  zbiórki na Siepomaga.pl to możliwość zebrania dodatkowych pieniędzy na zakup nowoczesnej aparatury medycznej lub np. sfinansowanie pilnych remontów. 

Siepomaga.pl od blisko 10 lat skutecznie łączy ludzi chcących pomagać z potrzebującymi. Z sukcesem pomaga nie tylko podopiecznym Fundacji Siepomaga, ale również wielu polskim placówkom medycznym, które po zarejestrowaniu się na Siepomaga.pl mogą prowadzic zbiórki na sfinansowanie wielu swoich potrzeb np. zakup aparatury medycznej lub remont sal zabiegowych. Obecnie na Siepomaga.pl takie zbiórki prowadzi 70 szpitali - zarówno tych dużych, jak i tych lokalnych, dbających o zdrowie pacjentów na poziomie gminy lub powiatu. Zbiórki internetowe na Siepomaga.pl prowadzą też przychodnie, domy opieki społecznej, hospicja, czy ośrodki rehabilitacyjne. Wiele z tych zbiórek powstaje z inicjatywy medyków, którzy wokół Siepomaga.pl budują  lokalne społeczności Pomagaczy i sponsorów.

Co ciekawe, czasami zbiórki zorganizowane przez medyków na Siepmaga.pl niespodziewanie uruchamiają pozytywną energię polityków, urzędników i samorządowców, którzy widząc zaangażowanie medyków i Pomagaczy Siepomaga podejmują decyzje o  zaspokojeniu potrzeb placówki medycznej z własnych środków budżetowych. Takim przykładem historii z nagłym happy endem może być zbiórka założona w ubiegłym roku przez Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe

Niejednokrotnie placówkom zarejestrowanym na platformie Siepomaga.pl. pomogła w realizacji celu Fundacja Siepomaga. W kwietniu br. fundacja  podjęła decyzje o zakupie nowoczesnej karetki wypadkowej dla szpitala w Ostrzeszowie. W okresie walki z pandemią koronawirusa Fundacja Siepomaga przekazała wielu polskim placówkom medycznym środki ochrony osobistej oraz nowoczesną aparaturę medyczną przeznaczoną do leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową spowodowaną wirusem  SARS-CoV2 . W kwietniu br. taka pomoc dotarła m.in. do medyków i małych pacjentów Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”

Aby organizowac zbiórki na Siepomaga.pl należy dokonać rejestracji placówki medycznej za pomocą internetowego formularza: TUTAJ. Po weryfikacji profilu i konta organizacji  zbiórkę na Siepomaga.pl placówka medyczna może rozpocząć nawet tego samego dnia.