10-latek zakończył terapię onkologiczną w USA i wygrał walkę z guzem mózgu

Opinia polskich lekarzy brzmiała jak wyrok: “W przypadku tak zaawansowanej choroby nigdy nie udało się uratować żadnego pacjenta. Wszyscy zmarli”. Rodzice nie poddali się. 10-latek trafił na terapię onkologiczną do  USA i wygrał walkę z guzem mózgu.

“W Polsce lekarze powiedzieli nam wprost - w przypadku tak zaawansowanej choroby nigdy nie udało się uratować żadnego pacjenta. Wszyscy zmarli” - opisywali tragiczne chwile rodzice 10-latka. Nie poddali się. Nadzieję na powrót chłopca do zdrowia dawała nowatorska metoda leczenia: chemioterapia połączona z cyklem autoprzeszczepów szpiku, którą zaproponował rodzicom Kacpra neuro-onkolog profesor Jonathan Finlay z Columbus w USA. Niemal natychmiast została uruchomiona zbiórka na internetowej stronie Siepomaga.pl. W rekordowym tempie zaledwie trzech tygodni zebrano  gigantyczną kwotę ponad 4 milionów złotych. 

Dzięki funduszom zebranym na Siepomag.pl Kacper rozpoczął terapię onkologiczną w USA w sierpniu ubiegłego roku. Ostatni etap leczenia, polegający na przyjmowaniu protonów, chłopiec zakończył w drugiej połowie marca 2021 roku. Jednak po zakończeniu leczenia musiał pozostać w Columbus i wykonać dodatkowe badania, w tym ostatni rezonans, na wyniki którego Kacper i jego rodzice, oczekiwali z wielką nadzieją i niecierpliwością.

18 kwietnia br.  rodzice Kacpra podzielili się wspaniałymi informacjami na profilu Facebook : “ Znamy już wynik rezonansu. JEST CZYSTO!”.  Oznacza to, że Kacper Teszner wygrał walkę z guzem mózgu i po ośmiu miesiącach pobytu w USA – wraz z rodziną – będzie mógł wrócić do Polski.

Dziękujemy!