W Międzynarodowy Dzień Strażaka 2022 pamiętaj o OSP!

O Ochotniczych Strażach Pożarnych warto pamiętać nie tylko w Międzynarodowy Dzień Strażaka i Straży Pożarnej. To właśnie ich jednostki często jako pierwsze pojawiają się na miejscu zdarzenia.

Kiedy Dzień Strażaka obchodzony jest w Polsce?

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzimy 4 maja. Ten dzień w Polsce ma długą tradycję - świętujemy go w dniu wspomnienia w Kościele Katolickim Świętego Floriana.

Symbolem tego dnia jest czerwono-niebieska wstążka. Kolory symbolizują dwa żywioły, z którymi strażacy pracują - ogień i wodę.

Życzenia na Dzień Strażaka

Cały Zespół Siepomaga.pl pragnie wszystkim strażakom podziękować za dotychczasową służbę i niejednokrotne narażanie się podczas akcji ratowniczych i gaśniczych. Dzięki Waszemu poświęceniu i gotowości do niesienia pomocy udało Wam się uratować niejedno zdrowie i życie!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka życzymy zarówno Państwowym, jak i Ochotniczym Strażom Pożarnym, aby Wasza służba była satysfakcjonująca, ale także bezpieczna, a każda akcja kończyła się szczęśliwie.

Z okazji Dnia Strażaka pomóż OSP na Siepomaga.pl!

Rok temu strażak-ochotnik z Gaszyna wyzwolił w internecie wielką akcję wsparcia zbiórek na Siepomaga.pl dla dzieci chorych na SMA: #GaszynChallenge. Dobro powraca, dlatego Fundacja Siepomaga przekazała Gaszyńskiej straży nowoczesny sprzęt o wartości ok.150 tys. złotych.

Potrzeb dla Ochotniczych Straży Pożarnych jest więcej!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka zachęcamy, by wesprzeć Ochotników, by mogli jeszcze skuteczniej nieść pomoc:

Ochotnicza Straż Pożarna w Zdziechowie potrzebuje specjalistycznego sprzętu

To już ponad 100 lat, od kiedy funkcjonuje jednostka OSP w Zdziechowie.

Jednostka się powiększa o nowych zaangażowanych druhów, ale nie mają oni sprzętu, który pomógłby im nieść pomoc.

Jednostka ma sprzęt zakupiony częściowo dzięki własnemu wkładowi, a po części dzięki pomocy władz gminy i sponsorów. To wciąż jednak za mało, aby móc bezpiecznie przeprowadzać akcje ratownicze.

Strażacy-ochotnicy ze Zdziechowa niedawno pozyskali samochód, ale by mógł skutecznie i bezpiecznie nieść pomoc, potrzebne jest do niego wyposażenie.

Pomóż OSP ze Zdziechowa zakupić specjalistyczny sprzęt - wesprzyj zbiórkę!

Ochotnicza Straż Pożarna w Rzepczynie potrzebuje ubrań strażackich

Strażacy, oprócz serca do swojej służby, potrzebują także mieć warunki, by wypełniać ją bezpiecznie.

Jednym z takich elementów wyposażenia są kombinezony i maski posiadające certyfikat dopuszczenia.

Pomóż Ochotnikom z Rzepczyna nieść pomoc z zachowaniem bezpieczeństwa. Wesprzyj zbiórkę na ubrania strażackie

Nowy wóz strażacki dla OSP Nowiny

Wóz, jakim dysponują Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowinach, z pewnością zaciekawi niejednego, ale zdecydowanie powinien odejść już na emeryturę.

Stanowczo może stanowić atrakcję w muzeum, ale nie może — jest jedynym pojazdem, jakim dysponuje Jednostka, aby nieść pomoc w swoich okolicach.

Na swojej zbiórce Strażacy piszą: Sprzęt, którym posługują się strażacy, musi być niezawodny! Musi. Koniec, kropka. Od tego zależy bezpieczeństwo zarówno druhów, jak i poszkodowanych. Od tego czy auto dojedzie w jak najkrótszym możliwym czasie, czy nie popsuje się gdzieś po drodze, czy spełni pokładane w nim oczekiwania, zależy ludzkie życie. A nie trzeba nikogo przekonywać, że jest ono bezcenne. “

Jednostce potrzebny jest nowy wóz bojowy, którym będą mogli szybko i bezpiecznie pojawić się w miejscu akcji i skutecznie nieść pomoc. Koszt takiego wozu to 250 tys. zł.

Na swojej zbiórce Strażacy piszą: Sprzęt, którym posługują się strażacy, musi być niezawodny! Musi. Koniec, kropka. Od tego zależy bezpieczeństwo zarówno druhów, jak i poszkodowanych. Od tego, czy auto dojedzie w jak najkrótszym możliwym czasie, czy nie popsuje się gdzieś po drodze, czy spełni pokładane w nim oczekiwania, zależy ludzkie życie. A nie trzeba nikogo przekonywać, że jest ono bezcenne.

Wesprzyj zbiórkę śląskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowinach - pomóż zakupić nowy wóz bojowy

Strażacy na pomoc Ukrainie!

Strażacy niejednokrotnie udowodnili, że pomoc mają we krwi! Nie dziwi więc nikogo fakt, że w obliczu wojny na Ukrainie błyskawicznie zdecydowali się na niesienie pomocy!

Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Ochotniczych Straży Pożarnych wspiera Ukrainę

Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie OSP jest w stałym kontakcie z Komendą Główną Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, policją oraz ukraińską administracją. Mimo dostarczonej już pomocy cały czas otrzymują prośby o wsparcie w zakupie sprzętu:

  • przeciwpożarowego,
  • medycznego,
  • chemicznego,
  • wysokościowego,
  • technicznego,
  • łączności,
  • transportowego,
  • kwaterunkowego,
  • wyposażenia osobistego.

Fundacja WiWa dla jednostek straży pożarnej w Ukrainie

Fundacja WiWa powstała, by nieść pomoc dzieciom i młodym ludziom do 25 lat dotkniętym chorobą nowotworową oraz niepełnosprawnością, a także ich rodzinom - bez względu na miejsce zamieszkania, obywatelstwo i narodowość.

Nie jest im jednak obojętny los tych, którzy niosą pomoc podczas wojny — strażakom walczącym ze skutkami ataku Rosji na Ukrainę.

Potrzebne jest konkretne wyposażenie dla straży pożarnej “na wczoraj”.

Przekaż swoje wsparcie zasilając zbiórkę Fundacji WiWa dla ukraińskich strażaków!

By dobro mogło powracać - zbiórka OZ NSZZ Solidarność Strażaków w Łańcucie

W ubiegłych latach strażacy z Ukrainy pomagali podczas działań powodziowych. Teraz OZ NSZZ Solidarność Strażaków w Łańcucie chciałaby się odwdzięczyć i zakupić dla nich potrzebny sprzęt.

Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie prosi o pomoc w zebraniu środków. Wesprzyj ich zbiórkę!