Rosyjscy muzycy przeciwko wojnie #VoicesOfPeace

Za nami charytatywna trasa koncertowa “Voices of Peace”. Głosy pokoju należą do rosyjskich muzyków: Noize MC i Monetoczka, którzy do projektu zaprosili także artystów z całej Europy. W ten sposób, czyli tak jak umieją najlepiej, sprzeciwili się wojnie, która wciąż ma miejsce w Ukrainie. 

Występy odbyły się aż w 10 europejskich stolicach, a dochód ze sprzedaży biletów, oraz środki zebrane w ramach zbiórki podczas wydarzeń, został przekazany na zbiórkę Siepomaga, by ratować ofiary wojny na Ukrainie. 

Bilety na wydarzenia wyprzedały się bardzo szybko. Wystarczył dzień lub dwa, by zniknęła pula dostępnych biletów. Rekord padł w Pradze, gdzie sprzedaż zakończyła się już po 2 godzinach z powodu braku dostępnych biletów!

My rosyjscy muzycy — Noize MC i Monetoczka, przeciwstawiamy się okropnej i haniebnej wojnie rozwiązanej rosyjską władzą przeciw Ukrainie. Uważamy za swój obowiązek nie tylko oświadczać o swojej niezgodzie, ale i pomagać tym, czyje życie było przekreślone wojną.

W trakcie wojny wiele osób narażonych jest na śmiertelne niebezpieczeństwo. Ranni zostają nie tylko żołnierze walczący na froncie, ale również postronni obywatele chcący przeżyć i przetrwać to piekło. 

By skutecznie nieść pomoc rannym, potrzebne są specjalistyczne opatrunki. Aby mogły przyczynić się do ratowania życia, muszą sprawdzić się w niesterylnych warunkach — bo tylko takie są na linii frontu. Odkąd wybuchła wojna, ceny zarówno takich opatrunków, jak i innych leków i sprzętu ratunkowego oraz medycznego, znacząco poszły w górę - na Ukrainie są na wagę złota. 

Z tego powodu za zebrane środki zakupiliśmy kilka tysięcy osobistych zestawów ratunkowych składających się z najnowocześniejszych opatrunków ratujących życie. Pozostałe zebrane środki przeznaczyliśmy na pomoc humanitarną dla Uchodźców i ofiar wojny. 

O tym, jak wspieramy Ukrainę, korzystając z zebranych środków, informujemy na bieżąco w aktualizacjach na stronie zbiórki. 

Photos by @mitrofanova_m (Mitrofanova Maria)

Our artists in Instagram: @noizemc @monetochkaliska