Dzięki Waszej pomocy zakupiliśmy najnowocześniejszy ambulans

Niedawno na naszym blogu pisaliśmy o tym, jak Fundacja Siepomaga wspiera polską służbę zdrowia. Ogromną część tego wsparcia zawierały karetki i ambulanse wraz z wyposażeniem. Zastępują one stary wysłużony sprzęt, którym ratownicy nie mogą nieść pomocy tak szybko i skutecznie, jakby tego chcieli.

Tak było też w przypadku Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Z tego powodu dyrekcja z pracownikami szpitala zdecydowali się na założenie zbiórki. Aby zakupić ambulans wraz z wyposażeniem, potrzebna była ogromna kwota — ok. 800 000 zł.   

Po kontakcie przedstawicieli szpitala w Ostrzeszowie z Fundacją Siepomaga zapadła decyzja — Siepomaga.pl sfinansuje zakup pojazdu wraz z wyposażeniem. 

Prezent od Darczyńców Fundacji Siepomaga

Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, którzy wsparli zbiórkę oraz przekazali na rzecz Fundacji Siepomaga swój 1% podatku, mogliśmy kupić dla Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia ambulans typu “S”. To oznacza karetkę reanimacyjną, która jest używana w stanach zagrożenia życia.

Ambulans na swoim wyposażeniu ma aż 76 urządzeń i przyrządów medycznych, w tym też sprzęt do szybkiej dezynfekcji pojazdu, który pozwala na ochronę ratowników i przewożonych pacjentów przed zagrożeniem. Po doświadczeniach medyków z czasów pandemii sprawne przeprowadzenie dezynfekcji było niesamowicie ważne. Dzięki temu, po przewiezieniu pacjenta z podejrzeniem choroby zakaźnej, załoga nie musi długo czekać na to, aż pojazd znów będzie mógł wyjechać, by dalej nieść pomoc i ratować kolejne życia.

Medycy z Ostrzeszowa twierdzą zgodnie - to najnowocześniejsza karetka w Polsce! W pojeździe do ich dyspozycji jest także sprzęt, który jest nowością w polskim ratownictwie i którego obsługi muszą się jeszcze nauczyć.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć służbę zdrowia, by mogła nieść pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Zmiana 1% na 1,5% podatku 

W czerwcu 2022 roku rząd przyjął poprawkę dotyczącą zmiany 1% na 1,5% podatku dla OPP. W związku z tym w 2023 roku wypełniając PIT, masz możliwość przekazać aż 1,5% podatku wybranej Organizacji Pożytku Publicznego lub ich Podopiecznym.

Więcej informacji dla Podopiecznych dotyczącym zmiany z 1% na 1,5% zamieściliśmy w tym artykule.