Pomóż im opuścić cztery ściany

Pierwszy dzień lata za nami. Na ten moment czekało wiele osób — nie tylko uczniów, którzy mogą oderwać głowy od książek i zeszytów. Każdy z nas zasługuje na wakacyjny odpoczynek. 

Nie każdy jednak może sobie na niego pozwolić. 

Dzieci z Dźwirzyna

To dzieci, które nie mają najmniejszej szansy na wyjazd z powiatu, a co dopiero nad morze czy w góry.

Problemy, z jakimi mierzą się ich rodzice czy opiekunowie są przeróżne i bardzo skomplikowane. Często długotrwała choroba w rodzinie, samotne rodzicielstwo, zbyt niskie zarobki i bezrobocie.

Część tych dzieci potrzebuje wykwalifikowanej pomocy i specjalistycznego wsparcia, ze względu na alergie, ADHD czy Zespół Aspergera. 

Dla nich wakacje to nie tylko morze, plaża czy góry. Liczy się to, że w ich życiu dzieje się coś dobrego i mogą opuścić swoje 4 ściany, w których spędzają niemal każdą wolną chwilę. Ten czas mogą dzielić to z drugim człowiekiem, zawierać nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. 

Pomóż dzieciom z Dźwirzyna wyjechać na kolonie

Sportowcy z rodzinnego Domu Dziecka

Szymon i Mateusz to chłopcy z rodzinnego Domu Dziecka marzą o tym, by zostać piłkarzami. Pomóc w tym może obóz sportowy, na który bardzo chcieliby się wybrać. 

Na przeszkodzie stoi brak środków na rozwijanie pasje dwójki dzieci. Pozostałe też chcą zaznać wakacyjnego wypoczynku.

Brakuje tak niewiele, by pomóc chłopcom! 

Wakacje dla Bohatera

Walka o wolność zabrała młodzieńcze lata, dlatego teraz przeżywają drugą młodość. Kombatanci są bardzo spragnieni kontaktu z drugim człowiekiem. Nie chcą siedzieć w czterech ścianach, tylko korzystać z życia, które wcześniej zostało im zabrane. 

O wakacjach dla bohaterów pisaliśmy w artykule: Walczyli za nas - teraz my zawalczmy dla nich! Pomóżmy Kombatantom

Czas na odwdzięczenie się i zapewnienie wakacji, które należą im się od lat!

Wakacje jednego dnia

O jeden słoneczny dzień proszą seniorzy, którzy marzą o wakacyjnym dniu ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich.

Okna w ich mieszkaniu to jedyne okna na świat, jakie mają. Do mieszkań przykuci są przez choroby i brak sił. Wyjście bez pomocnej dłoni drugiego człowieka jest niemożliwe. Najważniejsze jest jednak to, że spotkają się z osobami, które będą chciały ich wysłuchać i wspólnie przeżyć przygodę! 

Daj chęć do życia i wolę walki o zdrowie seniorom fundując jednodniowe wakacje. 

Nie można wziąć wakacji od choroby lub przytłaczającej trudnej sytuacji, ale można o niej przestać myśleć — choćby na chwilę. Do tego służą WAKACJE.