Jak promować zbiórkę na Siepomaga.pl? Poznaj 23 sprawdzone sposoby

W Siepomaga.pl wiemy, jak ważna jest walka o zdrowie i życie. Razem z naszymi Podopiecznymi walczymy już ponad 10 lat. Chcemy Cię wesprzeć w zbieraniu środków, dlatego przeczytaj ten artykuł i sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby zebrać środki na swój cel.

 1. Masz swoje konto na Facebooku i/lub Instagramie? Wrzuć tam link do Twojej zbiórki i poproś znajomych o udostępnienie.

 2. Prześlij link do zbiórki bezpośrednio w wiadomości do Twoich znajomych i osób - możesz to zrobić, wklejając link na Messengerze lub wysyłać wiadomości bezpośrednio z Twojego Konta Siepomaga.

 3. Załóż Fanpage na Facebooku lub konto na Instagramie, na którym będziesz informować o tym, co się u Ciebie dzieje - osoby, które Cię wspierają, na pewno będą śledzić i Cię dopingować. Zaproś do polubienia strony swoich znajomych i poproś, aby podali ją dalej. Dzięki temu uzbierasz swoich fanów!

 4. Umieść na swoim fanpage oraz profilu na Facebooku grafiki, które są dostępne na Twoim Koncie Siepomaga.

 5. Poproś znajomych o udostępnienie grafik i Twoich postów. Podawanie dalej naprawdę działa!

 6. Utwórz na Facebooku wydarzenie, które zachęci do dołączenia i wsparcia zbiórki poprzez zabawę np. “Pomaganie przez udostępnianie”, w której każdy uczestnik biorący udział w zabawie udostępnia post ze zbiórką. Możesz też zorganizować zbiórkę nakrętek lub odzieży używanej.

 7. Jeśli udzielasz się na grupach na Facebooku, podziel się tam swoją zbiórką - poproś o wsparcie i udostępnienie postu dalej.

 8. Niektórzy nasi Podopieczni decydują się na założenie grup licytacyjnych na Facebooku. Każda osoba na grupie może wystawić dowolny przedmiot na licytację, z której dochód trafi na dedykowaną skarbonkę.

 9. Udostępnij swoją zbiórkę na lokalnych grupach na Facebooku z prośbą o wsparcie.

 10. Przedmioty na charytatywne licytacje można przekazywać też na Allegro Charytatywni. Po więcej informacji skontaktuj się z nami za pomocą Twojego Konta przez Kontakt z Redaktorem.

 11. Napisz wiadomość z prośbą o opisanie lub udostępnienie Twojej historii do lokalnych mediów. Chętnie pomożemy, jeśli będzie potrzebne uwiarygodnienie zbiórki i wypowiedzi medialnej.

 12. Skontaktuj się też ze swoją uczelnią lub zakładem pracy z prośbą o udostępnienie zbiórki na swoich kanałach (newsletter, social media).

 13. Pomyśl, jakie są znane lokalne profile w social mediach i przedstaw im swoją zbiórkę np. urzędów albo lokalnych firm. Mogą oni też przekazać na fanty na licytację, z której dochód trafi na Twoją zbiórkę. Możesz zorganizować także zabawę, w której firma zbiera polubienia na Facebooku, a za każdego nowego fana z Twojego polecenia wpłaca środki na zbiórkę.

 14. Wydrukuj ulotki - ich projekty znajdziesz po zalogowaniu na Twoje Konto. Pamiętaj, aby uzyskać zgodę na ich pozostawienie. Wybierz miejsca, do których chodzisz np. apteka lub sklep.

 15. Wydrukuj plakaty - ich projekty znajdziesz po zalogowaniu na Twoje Konto. Pamiętaj, aby uzyskać zgodę na ich przyklejenie. Wybierz miejsca, do których chodzisz np. apteka, sklep, szkoła Twojego dziecka czy Dom Kultury.

 16. Jeśli należysz do innej fundacji, poproś swojego opiekuna o pomoc w wypromowaniu zbiórki.
 17. Napisz prośbę o udostępnienie zbiórki do celebrytów, artystów, polityków o dużych zasięgach na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

 18. Zorganizuj wydarzenie, na którym pokażą się lokalne talenty. Miejscem do takiego wydarzenia może być galeria handlowa, dom kultury lub kościół. W trakcie wydarzenia promuj wsparcie zbiórki. Jeśli chcesz kwestować, pamiętaj o zgłoszeniu do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.zbiorki.gov.pl.

 19. Utwórz wydarzenie sportowe! Osoby, które wezmą udział w meczu albo biegu w ramach pakietów startowych mogą wpłacać środki na skarbonkę.

 20. Znasz kogoś, kto potrafi pisać np. wiersze? Możesz dać dostęp do swojego ebooka lub tomiku w treści podziękowania lub skarbonki. Dzięki temu dostęp otrzymają tylko te osoby, które wpłaciły datek.

 21. Umieść baner na swojej lub zaprzyjaźnionej stronie. Siepomaga.pl udostępnia kod, który należy umieścić w źródle strony - dzięki temu będzie można bezpośrednio wpłacać środki na Twoją zbiórkę.

 22. Zorganizuj challenge na Facebooku lub Instagramie! Challenge to po angielsku wyzwanie. Aby zrobić dobry challenge, wymyśl ciekawe zadanie i unikatowy hashtag (np. #gaszynchallenge). Nagraj siebie lub wrzuć zdjęcie z tym hashtagiem i nominuj kolejne osoby do jego wykonania. Ich zadaniem będzie powtórzyć to, co pokazałeś, tak samo to oznaczyć, wesprzeć zbiórkę i nominować kolejne osoby.
  Dowiedz się jak wyglądały popularne wyzwania:
  Podsumowanie Siepomaga: #gaszynchallenge
  Podsumowanie Siepomaga: #hot16challenge2

 23. Niech nie ogranicza Cię wyobraźnia! Każdy sposób na zbieranie środków, które ratują życie, jest dobry, a ludzi o wielkich sercach gotowych nieść pomoc jest bardzo wiele! 

Mamy nadzieję, że przedstawione sposoby zainspirują Cię do dalszego zaangażowania i dodadzą Ci wiary w zebranie środków na potrzebny cel. Jeśli potrzebujesz pomocy w ich organizacji, nie bój się pytać, nawet na Facebooku, czy ktoś Ci pomoże. Czasami wystarczy tylko słowo, aby znalazły się przy Tobie. Wierzymy w Ciebie!