Razem dla Ukrainy - współpraca STRABAG z Fundacją Siepomaga

Firma STRABAG od pierwszych dni wojny na Ukrainie zaangażowała się w pomoc. Wspólnymi siłami wysłaliśmy kilka transportów wiozących pomocą humanitarną do naszych sąsiadów objętych konfliktem zbrojnym. 

Czym zajmuje się STRABAG ?

STRABAG to firma, która od 35 lat istnieje na polskim rynku budowlanym.  Jest jedną z największych polskich firm budowlanych, zatrudniającą ponad 6500 pracowników. Prowadzi blisko 600 budów na terenie kraju. Spółka zajmuje się m.in budową infrastruktury drogowej. Zrealizowała do tej pory 50% sieci polskich autostrad i blisko 30% dróg ekspresowych. Prowadzi także liczne projekty kubaturowe. Na zlecenie PKP PLK zespół specjalistów STRABAG prowadzi prace związane z budową i modernizacją ponad 70 km linii kolejowych.

Dowiedz się więcej o projektach STRABAG.

Jak STRABAG pomógł Ukrainie?

Gdy tylko pojawiły się wieści o wojnie w Ukrainie, firma STRABAG w pierwszych dniach aktywnie zaangażowała się w pomoc. Zajęła się m.in. transportem uchodźcom z granicy czy udostępnieniem swoich nieruchomości na potrzeby uchodźców. 

Choć swoje działania opierają na pomocy Uchodźcom w Polsce, chcieli też nieść pomoc tym, którzy postanowili zostać i walczyć o swoją ojczyznę. Z tego powodu pracownicy STRABAG zdecydowali się znaleźć partnera, który podejmie się wysłania pomocy bezpośrednio za wschodnią granicę. 

Dokładnie na taką pomoc zdecydowała się Fundacja Siepomaga, dzięki środkom ze zbiórki na Siepomaga.pl, którą wspierali ludzie o wielkich sercach - Darczyńcy indywidualni oraz firmy. 

Współpraca STRABAG z Siepomaga.pl

Rozmowa STRABAG z przedstawicielem Fundacji Siepomaga zarysowała formę współpracy. Firmie STRABAG zależało na dotarciu z najpotrzebniejszymi rzeczami do osób, potrzebujących, które zostały w Ukrainie.

Dzięki wsparciu od STRABAG Fundacja Siepomaga zakupiła produkty, takie jak artykuły spożywcze, koce czy środki higieniczne, a także zapewniła transport za granicę. W ramach współpracy Fundacja zobligowała się do przygotowania materiałów graficznych  (naklejek oraz zdjęć) oraz oznaczaniu pojazdów. 

Współpraca rozpoczęła się od oszacowania wartości wsparcia i spodziewanych efektów. Następnie zaplanowaliśmy całe przedsięwzięcie, które podzieliliśmy na poszczególne etapy. Obejmowały one m.in. formę współpracy i komunikacji, opracowanie materiałów graficznych, zaplanowanie transportu i zakupów z darowizny, a następnie rozliczenie i podsumowanie działań.

Michał Karnafel - Project Manager Siepomaga.pl

Nie obyło się jednak bez przeszkód — wyzwaniem okazało się oklejenie TIR-ów. Trudności sprawiały warunki pogodowe i padający deszcz. Nie powstrzymało to jednak Siepomaga.pl i transport dotarł za granicę. 

Dzięki  naszej  darowiźnie,  w  wysokości  ponad  500  000  PLN,  do Ukrainy, m.in. Charkowa i Czernichowa, dostarczono ponad 32 tony najpotrzebniejszych artykułów, które ratowały życie w strefie działań wojennych. Wspólna akcja pomocowa STRABAG i Siepomaga była skonsultowana z ukraińskimi partnerami i precyzyjnie ukierunkowana na zaspokojenie najbardziej newralgicznych potrzeb naszych sąsiadów.

Maciej Tomaszewski - Rzecznik prasowy,  Head of Communication STRABAG 

Razem ze STRABAG mamy MOC pomagania!

Dziękujemy firmie STRABAG za ogromne wsparcie działań pomocy humanitarnej i wsparcie zbiórki dla Ukrainy. Cieszymy się, że w ramach akcji udało nam się zrealizować inicjatywę partnera biznesowego, który był zadowolony ze współpracy i jej efektów.