Najlepsze prezenty na Mikołajki na ostatnią chwilę

W okolicach Świąt Bożego Narodzenia i Mikołajek często zastanawiamy się, co możemy podarować bliskim z okazji Mikołajek. 

Te najlepsze i najbardziej wartościowe prezenty czekają, aż zostaną znalezione pod choinką. A w Mikołajki zazwyczaj przekazujemy drobne upominki.

Lista prezentów na Mikołajki

Z okazji Mikołajek można podarować symboliczny prezent. 

Może to być kubek z grafiką z ulubioną postacią z filmu, gry lub serialu. Z pewnością humor poprawi też ramka z Waszym wspólnym zdjęciem. Dobrym pomysłem może być też czekoladka i kolorowe skarpetki ze świątecznym motywem. Jeśli lubisz czytać, podaruj książkę, która poruszyła Twoje serce lub odmieniła życie. Jeśli szukasz praktycznego upominku postaw na kawę lub herbatę z wyższej półki. 

Twoi bliscy nie mają już w szafce miejsca na kolejny kubek, a na ich regałach z książkami piętrzą się sterty pozycji w kolejce do przeczytania?

Najbardziej wartościowym prezentem jest… Twój czas. Szczególnie chwile poświęcone tuż przed Świętami, kiedy jesteśmy w szale przygotowań. 

Prezent podaruj dzieciom, które na niego wyczekują z utęsknieniem. Wesprzyj chociaż jedną świąteczną akcję charytatywną, aby Maluchy mogły spędzić wyjątkowe Święta. 

1. Święta dla cierpiących dzieci - Fundacja TIPTOP

Te dzieci nie marzą o drogich zabawkach, dla nich dzień bez bólu już jest nagrodą. Ich życie to codzienna walka. Chcemy, żeby prezenty choć na chwilę ukoiły ból, otarły łzy, wyczarowały uśmiech na tych małych cierpiących twarzyczkach. 

2. Pierwsze spokojne Święta - SOS Wioski Dziecięce

Ich wspomnienia z dzieciństwa to ból, awantury, strach, przemoc i głód. W wioskach dziecięcych odzyskują spokój. Nadchodzące Święta to często dla nich pierwsze Święta w życiu bez dramatycznych wydarzeń. Sprawmy, żeby były wyjątkowe.

3. Spełnienie marzeń Podopiecznych Fundacji Happy Kids 

Porzucenie, samotność, przemoc. Te dzieci przeszły przez piekło, którego nie udźwignąłby niejeden dorosły. Mimo trudnej przeszłości potrzebują normalnego dzieciństwa. Potrzebują Świętego Mikołaja i beztroski. Spełnijmy ich Świąteczne marzenia.

4. Buty od św. Mikołaja - Stowarzyszenie To Help Africa

Te dzieci nie marzą o drogich zabawkach czy smartfonach. W ich listach do Św. Mikołaja pojawiają się... buty. Dla nas to tak niewiele, a dla nich - luksus. Chcemy, żeby każde dziecko otrzymało nową parę bucików.

5. Upominki dla małych pacjentów - Fundacja Ermed

Dla nich 6 grudnia to dzień jak co dzień — w szpitalnej sali, bez najbliższych, bez domowego ciepła. Chcemy sprawić, żeby te Mikołajki, mimo że w szpitalnych murach, były niezwykłe. Zbieramy pieniądze na upominki, które chcemy osobiście wręczyć najmłodszym pacjentom.

6. Dla dzieci z Kiabakari w Tanzanii - Fundacja Kiabakari

Rok szkolny w Tanzanii zaczyna się z początkiem stycznia. Nie chcemy dopuścić do tego, żeby któreś z dzieci stanęło na progu szkoły z pustymi rękoma - bez szkolnej wyprawki. Cel to zakup wyprawek szkolnych o minimalnej wartości 25 polskich złotych dla każdego z uczniów.

7. Paczka Pełna Miłości - Fundacja Rak OFF

Ich codzienność to szpital, ból i strach. Paczka Pełna Miłości to akcja, podczas której obdarowujemy upominkami dzieci zmagające się z chorobą nowotworową. Niech ten dzień stanie się niezwykły i wyjątkowy.