Mikołajkowo-świąteczna zbiórka na wyprawkę szkolną dla dzieci z Kiabakari w Tanzanii

Fundacja Kiabakari
Zbiórka zakończona

Mikołajkowo-świąteczna zbiórka na wyprawkę szkolną dla dzieci z Kiabakari w Tanzanii

Cel zbiórki:

Wyprawki na nowy rok szkolny dla 350 dzieci

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Kiabakari
Fundacja Kiabakari
Rozpoczęcie: 21 Listopada 2022
Zakończenie: 25 Stycznia 2023

Rezultat zbiórki

Drodzy Darczyńcy,

Rok 2023 rozpoczął się dla nas czymś naprawdę pięknym. Udało się! Dzięki Waszemu zaangażowaniu dzieci z misyjnej szkoły podstawowej w Kiabakari w Tanzanii otrzymały swoje wyprawki szkolne!

Przekazanie odbyło się po cotygodniowej Mszy dla dzieci w Narodowym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari. Misje od 32 lat prowadzi Misjonarz z Krakowa ks. Wojciech Kościelniak

Dziękujemy za wsparcie i Wasze otwarte serca!

Fundacja Kiabakari

Fundacja Kiabakari

Opis zbiórki

W Tanzanii rok szkolny zaczyna się w styczniu, a kończy w listopadzie. Z początkiem 2023r. naukę w naszej misyjnej szkole i przedszkolu rozpocznie 350 dzieci. Każde z nich powinno otrzymać na start swoją wyprawkę szkolną. I tu zaczyna się problem - taki koszt niestety przerasta rodziców... a przecież chcą dać swoim dzieciom wszystko to, co najlepsze.

Nie dopuśćmy do tego, żeby w styczniu jakiekolwiek dziecko stanęło na progu szkoły z pustymi rękami, poczuło się gorsze!

Fundacja Kiabakari

Nasz cel to zakup wyprawek szkolnych o minimalnej wartości 25 polskich złotych dla każdego z uczniów.

Kiabakari to miejscowość w Tanzanii, leżąca pomiędzy Jeziorem Wiktorii a Parkiem Narodowym Serengeti. Od ponad 30 lat istnieje tam polska misja katolicka, prowadzona przez Misjonarza z Krakowa - ks. Wojciecha Kościelniaka. Misję od blisko 15 lat wspiera nasza Fundacja Kiabakari.

Fundacja Kiabakari

Na terenie Misji działa przedszkole i szkoła podstawowa. Chcemy, aby każde z dzieci otrzymało swój zestaw na początek roku szkolnego.

W skład wyprawek wejdą zeszyty, kredki, długopisy, ołówki, pisaki, gumki, kubki plastikowe - zobaczymy na co więcej pozwoli nam zbiórka.

Fundacja Kiabakari

Pomóż nam zadbać o przyszłość dzieci.
Wspólnie możemy zdziałać dużo więcej!

Obserwuj ważne zbiórki