Podaruj mniej bólu dzieciom chorym na raka!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 448 osób
25 862 zł (11,05%)
Brakuje jeszcze 208 180 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Zakup sprzętu Broviac dla wszystkich dzieci chorych na nowotwór w Polsce

Dzieci chore na nowotwory

Ogólnopolska Kampania Złotej Wstążki

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Rozpoczęcie: 29 Lipca 2020
Zakończenie: 31 Grudnia 2020

Dzieci chore na nowotwory

Dziecko chore na raka otrzymuje podczas terapii około 2500 zastrzyków i 1000 kroplówek, przechodzi też 800 pobrań krwi. Tego bólu i cierpienia można uniknąć! Wesprzyj razem z nami program Broviac – krócej w szpitalu!

Broviac to rodzaj „kabelka”, który połączony z żyłą wchodzącą prosto do serca pozwala na podawanie leków i pobranie krwi bez każdorazowego kłucia igłami. 

Broviac zmniejsza ból i cierpienie dzieci w trakcie leczenia, które trwa latami. Jedyne czego wymaga to częstego przepłukiwania, co dwa - trzy dni. Do tej pory dbałość o higienę Broviac wymagała od dzieci stałej obecności w szpitalu. 

Dlatego stworzyliśmy program, dzięki któremu można używać Broviaca bezpiecznie w domu, a dzieci i rodzice mogą mniej czasu spędzać w szpitalu. 

Taki program działa już w Przylądku Nadziei we Wrocławiu. Chcemy rozszerzyć program o kolejne ośrodki w Polsce i wyposażać małych pacjentów w profesjonalne zestawy do samodzielnego przepłukiwania Broviaca w domu oraz zapewniać szkolenia dla rodziców z obsługi i zachowania higieny tych urządzeń poza szpitalem.

Każdy zestaw środków na 3 miesiące to koszt ok. 1000 złotych. Jeśli uda nam się zebrać środki to od 1 stycznia 2021 uruchomimy program w ośrodkach onkologii dziecięcej w: Białymstoku, Krakowie, Bydgoszczy i Łodzi.

Organizatorem zbiórki i Programu Broviac jest Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Dzieci chore na nowotwory

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 448 osób
25 862 zł (11,05%)
Brakuje jeszcze 208 180 zł
Wesprzyj Wesprzyj