Fundacja NA RATUNEK dzieciom z chorobą nowotworową

Fundacja NA RATUNEK dzieciom z chorobą nowotworową
47 Stałych Pomagaczy
Michał Mazur
100 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” istnieje od 31 lat. Przez ten czas pomogła tysiącom dzieci chorych na raka.

PRZYLĄDEK NADZIEI

Z inicjatywy Fundacji powstał najnowocześniejszy w Polsce dziecięcy szpital onkologiczny – Przylądek Nadziei. To największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce - wykonuje ponad połowę wszystkich transplantacji szpiku przeprowadzanych u dzieci w naszym kraju. Fundacja nie tylko zainicjowała budowę kliniki, ale i przeprowadziła największą w całym kraju społeczną akcję zbierania środków na rzecz Przylądka Nadziei. Dzięki temu udało się zgromadzić pierwsze 10 mln zł. Unia Europejska przekazała na budowę 85 mln złotych dotacji, a dodatkowo Ministerstwo Zdrowia dołożyło 15 mln zł.

Przylądek Nadziei każdego roku pomaga 2000 dzieci.

LEKARSTWA

Fundacja każdego roku przeznacza około 1 mln zł na nierefundowane leki, które ratują życie dzieci walczących z rakiem. Kolejne 1,5 miliona przekazuje na specjalistyczne zabiegi fotoferez, za które nie płaci NFZ, a które są jedyną szansą powrotu do zdrowia dla dzieci walczących z powikłaniami po przeszczepie szpiku.

LECZENIE ZA GRANICĄ

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” finansuje też wyjazdy dzieci na leczenie za granicę. Gdy w Polsce wyczerpią się możliwości leczenia w Polsce, terapia w Niemczech albo we Włoszech jest jedyną nadzieją na wyjście z choroby. Rocznie, na wyjazdy dzieci na zagraniczne terapie Fundacja przeznacza ponad 4 mln złotych.

ZESPÓŁ WSPARCIA PSYCHOSPOŁECZNEGO

Choroba, szczególnie taka jak nowotwór, dotyka nie tylko ciało, ale też i duszę. Dlatego w Przylądku Nadziei Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” stworzyła Zespół Wsparcia Psychospołecznego. Jest to projekt unikatowy w skali kraju. Skupieni wokół niego wybitni specjaliści z dziedziny psychologii oraz znakomici pedagodzy wspierają małych pacjentów i ich rodziców w walce o zdrowie i życie. W żadnym polskim szpitalu nie było dotychczas tak kompleksowej opieki psychologicznej nad pacjentami. Zapewnienie takiej opieki kosztuje każdego roku ponad 700 tys. zł.

SPRZĘT MEDYCZNY

Fundacja kupiła już między innymi: nowoczesny aparat USG, stacje opisowe do rezonansu magnetycznego, sekwenator i samochód do przewozu krwi. W tym roku wydatki na sprzęty przekroczą 3 mln zł, z czego 2,5 mln zł przekazaliśmy na dofinansowanie zakupu nowoczesnego rezonansu magnetycznego. 

SZKOLENIA

Każdego roku przeznaczamy blisko 100 tys. zł na szkolenia lekarzy. Dzięki temu można zapewnić maluchom chorym na raka, leczenie na najwyższym, światowym poziomie. I dać realną szansę na zdrowie. Aktywizujemy też lekarzy do zaangażowania się w projekty naukowe, również o międzynarodowym znaczeniu. To bezpośrednio przekłada się na jakość leczenia małych pacjentów. Każdego roku fundacja ma na ten cel zapisanych 0,5 mln zł.

REHABILITACJA

150 tysięcy złotych Fundacja przeznacza rocznie na rehabilitację dzieci, które pokonały chorobę nowotworową.

POMOC SOCJALNA

Każdego roku Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” opiekuje się całymi rodzinami swoich podopiecznych. Na pomoc socjalną wydaje ponad pół miliona złotych, ale te potrzeby są znacznie większe.

47 Stałych Pomagaczy
Michał Mazur
100 zł miesięcznie