POMOC DLA KINGI

Anna Melon
organizator skarbonki

Aktualizacja 08.03.2021

Zdjęcie dzień przed operacją. Operacja odbyła się 08.03.2021 w Dzień Kobiet i udała się !! Lekarze są zachwyceni, w 95% Kinga będzie mogła zgiąć nogi, a kręgosłup wyprostuje się. Jesteśmy przeszczęśliwi, że wszystko się udało!

Anna Melon

Aktualizacja 24.11.20

UDAŁO SIĘ ‼ ZBIÓRKA KINGI OSIĄGNĘŁA 100%, JEDNAK ZBIERAMY DALEJ. Jak się okazało, Kingi operacja została przełożona w czasie, nie ma podanego konkretnego terminu, jednak już dziś wiemy, że koszty pooperacyjne będą wysokie. Rehabilitacja może trwa tygodniami, a lekarze wspominają również o tym, że być może będzie również potrzebny sprzęt po operacji, np. specjalistyczne ortezy. Chcemy, aby Kinga po udanej operacji, bez stresu i obaw o koszty sprawnie przeszła potrzebną rehabilitację, dlatego zbiórka trwa do końca roku 2020, i do tego czasu każdy może wesprzeć Kingę i Jej rodziców. Prosimy Was o to. 

https://www.siepomaga.pl/pomagamy-kindze

Anna Melon

Anna Melon

Sportowe działania w celu nagłośnienia zbiórki Kingi.

Anna Melon

Facebook - POMOC DLA KINGI

Challenge 24H dla Kingi , którego dotyczyła z początku ta skarbonka zrealizowaliśmy w równe 21 godzin z Szadku (woj. łódzkie, powiat zduńskowolski) do Zakopanego (Wielka Krokiew). Pokonaliśmy trasę  378km by nagłośnić zbiórkę ❤

Anna Melon

Challenge 48H, Tomek i Piotrek podjeli się wyzwania przejechania w poprzek Polski, początek trasy granica niemiecka (Tuplice), meta na granicy Białorusi (Sławatycze) trasę udało się pokonac w 46h45min, i w sumie 759,5km rowerami.

Anna Melon


NASZ CEL: Naszym celem jest pomóc Kindze Grześkowiak, uzbierać potrzebną kwotę na operację i nagłośnić zbiórkę na całą Polskę.

Kinga to 13 letnia dziewczynka, która urodzenia cierpi na artrogrypozę, bardzo ciężką, rzadką chorobę, zwaną wrodzoną sztywnością stawów… Choroba odbiera jej możliwość poruszania się, powoduje przykurcze, deformację sylwetki i, co najgorsze, ogromny ból… Nogi Kingi są sztywne, wyprostowane – nie zgina kolan. Stawy są powykrzywiane, co uniemożliwia chodzenie. Nie jest w stanie sama poradzić sobie prawie z żadną czynnością. Ma problemy z codzienną toaletą, ubraniem się czy wsiadaniem do samochodu. Kinga w swoim krótkim życiu przebyła już 13 poważnych operacji, między innymi stóp, kolan, bioder, kości udowych, piszczeli.. Kinga cierpi także na kamicę nerkową, częste zapalenia dróg moczowych, kilka razy jej organizm był tak zatruty, że doszło do sepsy… Jakby tego było mało – artrogrypoza pociąga za sobą kolejne choroby… Powoduje wykrzywienie sylwetki – Kinga ma zaawansowaną skoliozę i lordozę. Krzywy kręgosłup potęguje ból, uciska inne narządy, odbiera oddech… Sprawia, że Kinga znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie!

Anna Melon

Jednak pojawiła się nadzieja!
W lutym Kinga trafiła na konsultację do doktora Davida Feldmana z USA, który wraz z innym słynnym ortopedą – doktorem Paleyem – operuje dzieci z bardzo ciężkimi problemami ortopedycznymi. Po zbadaniu Kingi doktor Feldman uznał, że może przeprowadzić operację, dzięki której dziewczynka będzie samodzielnie chodzić i poradzi sobie bez niczyjej pomocy! Znikną przykurcze, Kinga zacznie zginać kolana, zacznie chodzić! Operacja i odpowiednie ustawienie nóżek doprowadzi też do tego, że przestanie krzywić się kręgosłup!

Marzenie o samodzielnym życiu może się spełnić… Kinga ma szansę pójść do szkoły, przestać siedzieć w domu, poradzić sobie we wszystkim

Anna Melon

❤ Chcemy pomóc. Chcemy uratować sprawność Kingi. Chcemy by była szczęśliwa i zdrowa. Pragniemy, aby ból przestał być nieodłącznym towarzyszem dnia dziewczynki, a tym towarzyszem dzięki Operacji nogi w Paley European Institute stał się prawdziwy uśmiech na Jej twarzy.

Dzięki motywacji, wsparciu i temu jaki przebieg i rozgłos miały poprzednie Nasze wydarzenie, działamy dla Kingi. Zapraszamy do śledzenia Naszego Facebooka dla Kingi, gdzie na bieżąco podawane są informację odnośnie dalszych akcji sportowych w nagłośnieniu zbiórki Kingi.

Będziemy wdzięczni za każdą, nawet tą najmniejszą wpłatę. Każda wpłata to szansa. Szansa dla Kingi. Szansa na pomoc.

Grupa licytacji dla Kingi, z których całe kwoty wpływają na tę skarbonkę :) Zapraszamy do wystawiania produktów, usług, rękodzieł i licytacji

Każda Wasza wpłata, pomoc to motywacja dla Nas by nie zwalniać tempa, a jesteśmy zdeterminowani by osiągnąć cel, czyli uratować Kingę, by dzięki temu co robimy więcej osób dowiedziało się o zbiórce na operację, niezbędną dla Kingi. Ostatnio się udało, więc wierzymy, że i teraz Nam się uda a dzięki temu kwota na skarbonce zwiększy się.
Pragniemy pomóc!

Zapraszamy Was już dziś do wsparcia Naszej inicjatywy, udostępniania.

W razie kontaktu, chęci wsparcia inicjatywy - 665860773 ⚠️

https://m.facebook.com/pomockinga/

Challenge 48H - wydarzenie Facebook
Challenge 24H - wydarzenie Facebook

TVP ŁÓDŹ

TVP GORZÓW WLKP

Wsparli

50 zł

Anna Lafery,licytacja zawieszki na choin

10 zł

Licytacja

30 zł

Aleksandra Jarczewska-Musiałowska

Buty Sprandi
950 zł

Ania Tomek Sylwia Piotrek

Razem możemy przenosić góry buziakiiii 🚴🏃🏃🏃💜💙💚💛🧡
50 zł

Mariola Nowak

Medal
10 zł

Wojtulewicz Marzena

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
90%
154 246,95 zł Wsparły 1 883 osoby CEL: 170 000 ZŁ