Jeden ciągnik, wiele możliwości! Pomagamy plemieniu Tonga!

Ciągnik dla Tonga
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Transport ciągnika do Malawi

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja DZIECI AFRYKI
Ciągnik dla Tonga
Malawi
Ubóstwo
Rozpoczęcie: 27 Listopada 2019
Zakończenie: 29 Października 2020

Rezultat zbiórki

Kochani, udało się!

Dzięki Waszemu wsparciu ciągnik dotarł do Afryki i może już służyć mieszkańcom plemienia Tonga! To niesamowite jak bardzo ten czterokołowy pojazd, który widujemy codziennie na polskich drogach i nie robi on na nas żadnego wrażenia, pomoże rolnikom w Malawi. 


Każda wpłacona przez Was złotówka przyczyniła się do tego sukcesu. A nam nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszyć się z tego wspólnego dzieła. Pamiętaj, że dzięki Tobie gdzieś na końcu świata ludziom od teraz żyje się lepiej. To wspaniałe uczucie, prawda? :) 

Opis zbiórki

Przyznajcie się bez bicia - kto z Was kiedykolwiek słyszał o plemieniu Tonga, które zamieszkuje tereny północnej Malawi, niewielkiego państwa we wschodniej Afryce? O dzieciach żyjących w skrajnej biedzie i ubóstwie, które budząc się rano, nie mają pewności, czy będą mieli co zjeść na śniadanie, obiad i kolację. O społeczności, dla której jedyną nadzieją pozostaje prymitywne rolnictwo i to, co uda się wyhodować z plonów ziemi. O ludziach, dla których posiadanie własnego ciągnika, oznacza przełom na miarę wynalezienia koła... 

Ciągnik dla Tonga

Pewien anonimowy mieszkaniec województwa mazowieckiego podarował plemieniu Tonga ten cudowny pojazd! To doskonała pomoc dla lokalnych rolników, przede wszystkim tych najbiedniejszych. To cenna pomoc w przygotowaniu ziemi pod zasiew, środek transportu zbiorów, czy innych materiałów. To sposób na rozwój mikro przedsiębiorczości w regionie i możliwość zapewnienia nowych miejsc pracy. Jeden ciągnik, dający tak wiele możliwości, że aż trudno w to uwierzyć!

Ciągnik dla Tonga

Maszyna czeka już, żeby służyć na drugim końcu kuli ziemskiej, ale najpierw trzeba ją tam przetransportować, co wiąże się z ogromnymi kosztami. Niestety, zorganizowanie przewozu kontenerem nie jest tanie. Jest i dobra wiadomość! Do kontenera, poza traktorem, zmieści się wiele innych potrzebnych rzeczy, m.in. sprzęt rehabilitacyjny, maszyny do szycia, rowery i narzędzia rolnicze. Dla plemienia Tonga to ogromne wsparcie. 

Ciągnik dla Tonga

Ci ludzie żyją w zupełnie innym świecie i mierzą się z problemami, o których my, mieszkańcy tzw. zachodniej cywilizacji, już dawno zapomnieliśmy. Trzeba im pomóc, po prostu. Od tego zależy ich niełatwa przyszłość. Pokażmy solidarność. Niech ten ciągnik na wymagającej afrykańskiej ziemi będzie jej najlepszym dowodem. 

Fundacja Dzieci Afryki

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki