Fundacja na Rzecz Dzieci z wadami serca Cor Infantis

Fundacja na Rzecz Dzieci z wadami serca  Cor Infantis

Korzystasz z aplikacji mobilnej Spark?
Dzięki Siepomaga możesz wesprzeć organizację za jej pośrednictwem. Dowiedz się więcej >

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Lublin, lubelskie

Fundacja Cor Infantis pomaga dzieciom z wrodzonymi wadami serca oraz ich rodzinom. Staramy się zapewnić im opiekę medyczną na najwyższym światowym poziomie, dać szansę każdemu z nich  na uśmiech, zdrowie, ale przede wszystkim szansę na życie, na każdy kolejny dzień i na to, że czasem po wielu tygodniach, a nawet miesiącach pobytu w szpitalu, wrócą do domu.


Podstawową działalnością Fundacji jest projekt Ratujemy serce, czyli zbiórki celowe na rzecz dzieci, które zostały zakwalifikowane do operacyjnego leczenia wady serca w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Ludwiga Maximiliana w Monachium, którą kieruje ceniony na całym świecie polski kardiochirurg prof. Edward Malec. Wiedząc z własnego doświadczenia jak ważne dla rozwoju, ale przede wszystkim życia dziecka jest wykonanie wszystkich niezbędnych procedur medycznych, w optymalnym dla pacjenta czasie wspieramy rodziców w ich decyzjach o leczeniu dzieci w niemieckiej klinice. Uzyskują tam nie tylko profesjonalną pomoc medyczną dla swoich ciężko chorych pociech, które bardzo często dyskwalifikowane są z leczenia operacyjnego w Polsce, mają również możliwość, aby towarzyszyć swojemu dziecku na każdym etapie leczenia, włącznie z pobytem przy dziecku na Oddziale Intensywnej Terapii bezpośrednio po zabiegu operacyjnym, wtedy, gdy maluch najbardziej rodziców potrzebuje, co  w Polsce niestety nie jest możliwe. Wiemy, że wada serca, nawet bardzo poważna nie przekreśla nikogo, że o każde dziecko trzeba walczyć, nawet gdy wydaje się, że już nic nie można zrobić, bo zawsze można zrobić coś jeszcze.

Po nazwą Go Hert's organizujemy każdego roku trzydniowe integracyjno-edulacyjne warsztaty dla dzieci z wadami serca i ich rodzin. W czasie ich trwania możemy spotkać się z naszymi małymi podopiecznymi, ich rodzicami, wymienić cenne doświadczenia, a także uczestniczyć w programie edukacyjnym, czyli wykładach i zajęciach praktycznych prowadzonych przez specjalistów między innymi z zakresu kardiologii, kardiochirurgii, psychologii, rehabilitacji. 

Bezpieczni w domu to prowadzona nieodpłatnie wypożyczalnia sprzętu medycznego niezbędnego do zapewnienia niektórym  dzieciom bezpieczeństwa po powrocie ze szpitala do domu.


Naszym największym marzeniem jest jednak stworzenie w Polsce Centrum Diagnostyki i Leczenia Wad Serca u Dzieci i Młodzieży, wyjątkowego miejsca, w którym dzieci i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie, w którym o każdej porze bez względu na dzień tygodnia do dyspozycji małych pacjentów będzie wykwalifikowany zespół specjalistów, zespół ludzi, którzy nie tylko będą wiedzieli jak pomóc, ale którzy przede wszystkim będą chcieli tę pomoc nieść.

Wesprzyj naszą działalność i pomóż dzieciom, które przyszły na świat z wadami serca. Z Waszą pomocą każda historia może mieć szansę na szczęśliwe zakończenie.


 

Korzystasz z aplikacji mobilnej Spark?
Dzięki Siepomaga możesz wesprzeć organizację za jej pośrednictwem. Dowiedz się więcej >

Wesprzyj jednorazowo w aplikacji

Zeskanuj kod QR, aby wpłacić darowiznę przez aplikację Spark.