Cor Infantis - Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca

Cor Infantis - Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca
1 Stały Pomagacz
Anonimowy Pomagacz
100 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Lublin, lubelskie

Fundacja Cor Infantis została założona w 2007 roku, jej celem jest działalność w zakresie ochrony i promocji zdrowia dzieci z wadami serca, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, a także udzielanie pomocy szpitalom i placówkom medycznym.

W latach 2007-2022, w ramach głównego projektu Fundacji, pod nazwą Ratujemy serce prowadzone były zbiórki celowe na rzecz dzieci, które wymagały operacyjnego leczenia wady serca poza granicami kraju, w tym zwłaszcza w Klinice Uniwersytetu Ludwiga Maximiliana w Monachium, a następnie Klinice Uniwersyteckiej w Muenster. Zabiegi operacyjne wykonywali tam cenieni na całym świecie i odnoszący doskonałe wyniki polscy kardiochirurdzy - prof. Katarzyna Januszewska oraz prof. Edward Malec.

Jednoczasowo w ramach projektów Go Hearts, Wiedza ratuje życie, Bezpieczni w domu, Fundacja prowadziła i nadal prowadzi działania z zakresu promocji zdrowia, profilaktyki zdrowotnej, edukacji rodziców dzieci z wadami serca, zapobiegania wykluczeniu społecznemu oraz aktywizacji dzieci, młodzieży i młodych dorosłych z wrodzonymi wadami serca a także zwiększenia ich bezpieczeństwa poprzez nieodpłatne użyczanie sprzętu medycznego.

Nadrzędnym celem Fundacji od momentu jej powstania było stworzenie w Polsce Centrum Diagnostyki i Leczenia Wrodzonych Wad Serca, wyjątkowego miejsca, w którym dzieci i ich rodzice, a także osoby z wrodzonymi wadami serca, które osiągneły dorosłość będą czuły się bezpiecznie, miejsca, w którym uzyskają dostęp do najlepszych metod diagnostyki i terapii na najwyższym poziomie. Realizację tego celu rozpoczęliśmy w styczniu 2023 roku w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi (ICZMP), w którym możliwa jest terapia dzieci z wadami serca jeszcze w okresie przed ich narodzinami, przez cały okres dzieciństwa, dorastania, a także po ukończeniu 18 r.ż. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce.

Kluczowym celem Fundacji jest w tym momencie podejmowanie działań służących rozwojowi kardiologii i kardiochirurgii, priorytetowo w formie wsparcia Klinik Kardiologii i Kardiochirurgii Dziecięcej ICZMP w Łodzi.

Wesprzyj naszą działalność i pomóż dzieciom, które przyszły na świat z wadami serca, i które choć często żyją tylko z jego połową są pełne optymizmu, radości, mają swoje plany oraz marzenia. Z Waszą pomocą każda historia może mieć szansę na szczęśliwe zakończenie.


 

1 Stały Pomagacz
Anonimowy Pomagacz
100 zł miesięcznie