Strażak stracił rękę! Zbieramy na protezę!

Dariusz Goceł

Strażak stracił rękę! Zbieramy na protezę!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0348177
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Proteza mioelektryczna ręki, rehabilitacja, dojazdy

Dariusz Goceł, 53 lata
Ramiona, mazowieckie
Amputacja urazowa na poziomie lewego barku po wciągnięciu przez maszynę rolniczą
Rozpoczęcie: 22 Września 2023
Zakończenie: 22 Grudnia 2023

Opis zbiórki

7 sierpnia dla Dariusza świat się zatrzymał. Data ta już na zawsze będzie dla niego tragicznym, traumatycznym wspomnieniem. Tamten dzień zaczął się jak wszystkie inne, a skończył z ogromnym bólem i kalectwem do końca jego życia.

Darek był zawodowym kierowcą. Woził dzieci autokarem na wycieczki szkolne. Przez lata był też komendantem Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej miejscowości. Jego życiem było gospodarstwo, które przez tragedię jest w procesie likwidacji… 

Tego feralnego dnia Darek pracował przy belowaniu na polu. W pewnym momencie trawa zatkała maszynę. Podczas próby usunięcia jej, pracująca maszyny wciągnęła rękę Darka. To była dosłownie chwila. Potwornie długa i bolesna. Ratownicy medyczni przetransportowali rannego śmigłowcem do szpitala. Udało się uratować jego życie, ale niestety rękę lekarze musieli amputować aż do ramienia.

Podobna tragedia, ale na o wiele mniejszą skalę wydarzyła się 30 lat temu, kiedy to piła spalinowa odcięła mu 3 palce u prawej ręki i skróciła palce u lewej. To straszne wydarzenie nie zaważyło na jego życiu. Darek normalnie pracował, założył rodzinę. Niestety 7 sierpnia Dariusz stracił całą lewą rękę, sprawność, samodzielność… Ale to nie znaczy, że już zawsze będzie wymagał wsparcia bliskich. Może jeszcze być samodzielny i odzyskać, choć część wcześniejszej sprawności. To jednak wymaga czasu oraz nakładu ogromnych środków finansowych.

Dariusz w prawej ręce posiada tylko dwa palce, dlatego potrzebuje protezy jak najszybciej! Obecnie nie może sobie sam nawet zawiązać butów. Proteza nie zastąpi mu ręki, ale umożliwi samodzielność i choć trochę ułatwi codzienne życie. Prosimy o pomoc! Razem sprawmy, aby Dariusz mógł być samodzielny!

Każda złotówka jest na wagę życia Dariusza! Już teraz z całego serca dziękujemy Ci za pomoc!

Rodzina Darka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0348177
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki