Walka o lepszą przyszłość będzie trwać już zawsze! Pomóż!

Diana Lachowska

Walka o lepszą przyszłość będzie trwać już zawsze! Pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0216929
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Specjalistyczny wózek dla dzieci wymagających pełnej stabilizacji tułowia

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Ofiaruj Serce
Diana Lachowska, 11 lat
Ząbki, mazowieckie
Dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie, padaczka, wada serca, autyzm
Rozpoczęcie: 5 Sierpnia 2022

Opis zbiórki

Diana urodziła się z ciąży bliźniaczej 21 października 2012 roku w 32 tygodniu ciąży. Poród został wywołany ze względu na zagrożenie życia jednej z sióstr. Obie dziewczynki urodziły się z wrodzonym zapaleniem płuc. Diana ważyła 1635 gramów i otrzymała 5 punktów w skali Apgar. Pierwszy miesiąc życia spędziła w szpitalu w inkubatorze. Kolejne miesiące upływały na ciągłych wizytach u różnych specjalistów: neurologów, ortopedów, kardiologów, pediatrów, okulistów, foniatrów, laryngologów, chirurgów, genetyków, gastrologów.

Do dziesiątego miesiąca życia Diana niemal codziennie miała wizytę u specjalisty. Zostały u niej zdiagnozowane następujące choroby: dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie, padaczka, wada serca - dziura w przedsionkach, celiakia, choroba Hashimoto, wada rozwojowa dużych naczyń krwionośnych, problemy z oddychaniem, problemy z przełykaniem i jedzeniem, refluks, zez, słuch na granicy wady, problem z nerkami (ropnie na nerkach), wzmożone napięcie mięśniowe, atopowa skóra oraz szpotawe stopy. Diana ma również autyzm. Dodatkowo rodzice dziewczynki są obecnie w trakcie diagnozowania zespołu genetycznego, najprawdopodobniej Zespołu Angelmana.

Diana Lachowska

Od września do połowy listopada 2018 roku Diana przebywała w szpitalu, gdzie przechodziła sepsę, której powikłanie sprawiło, że Diana przestała chodzić. Umiejętność chodzenia powróciła, ale zajęło to 6 miesięcy ciągłej i ciężkiej rehabilitacji. Diana nie mówi i najprawdopodobniej nie będzie mówić. Dziecko wymaga ciągłej rehabilitacji z powodu dużych opóźnień rozwojowych. Córka jest rehabilitowana od czwartego miesiąca życia. Początkowo na NFZ dwa razy w tygodniu. Od stycznia 2013 roku dodatkowo była rehabilitowana prywatnie 2 razy w tygodniu metodą NDT Boobath. Od grudnia 2014 roku Diana jest rehabilitowana metodą Vojty, ma terapię logopedyczną i terapię integracji sensorycznej, oraz spotyka się z psychologiem i pedagogiem specjalnym.

Diana funkcjonuje na poziomie dwuletniego dziecka. Ma niepełnosprawność ruchową i upośledzenie intelektualne w dolnej granicy stopnia umiarkowanego. W październiku 2021 roku u córki zdiagnozowano cukrzycę typu I a w listopadzie stwardnienie guzowate. Jest to nieuleczalna, genetyczna choroba powodująca powstawanie licznych guzów w głowie, oczach, wątrobie, nerkach i sercu. Koszt leczenia stał się tak ogromny, że rehabilitacja Diany jest bardzo utrudniona. Wszystkie środki rodziny są przeznaczone na jej leczenie, a i tak są one niewystarczające. To dlatego zdecydowaliśmy się prosić o pomoc. Każda złotówka jest niezwykle ważna!

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0216929
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki