Potrzebna pomoc dla dzieci z cukrzycą z Ukrainy

Podkarpackie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą
Zbiórka zakończona

Potrzebna pomoc dla dzieci z cukrzycą z Ukrainy

Cel zbiórki:

wsparcie dzieci z Ukrainy, które chorują na cukrzycę

Podkarpackie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą
Rozpoczęcie: 12 Kwietnia 2022
Zakończenie: 15 Sierpnia 2022

Opis zbiórki

24 lutego świat zmienił się bezpowrotnie. Tuż obok nas, ludzi żyjących przy granicy z Ukrainą, wybuchają bomby, giną niewinni cywile, a całe rzesze tracą dach nad głową i uciekają na zachód, byle dalej, byle szybciej. Z jedną walizką w ręku i całym zestawem dolegliwości zdrowotnych, które towarzyszyły im od lat... Dlatego też potrzebują naszej pomocy!

Podkarpackie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą

Z okazji wojny na Ukrainie nikt chorób nie odwołał. Szczególnie tych przewlekłych, które wymagają stałego dostępu do specjalistycznego sprzętu, będącego w czasach pokoju na wyciągnięcie ręki. Dzisiaj w kraju ogarniętym wojną - bardzo trudnego do zdobycia. Jedną z takich chorób jest cukrzyca i konieczność systematycznego monitorowania glikemii (stężenia cukru we krwi). Od lat wspieramy rodziny z dziećmi i młodzieżą z cukrzycą typu 1 i w związku z wojną u naszych wschodnich sąsiadów szczególnie mocno zaangażowaliśmy się w pomoc diabetykom, którzy stamtąd uciekają. 

Jesteśmy stowarzyszeniem z Rzeszowa na Podkarpaciu, gdzie z uwagi na województwo recepcyjne, każdego tygodnia trafiają osoby z cukrzycą, zwykle na kilka dni i jadą dalej. Nie mają jak kupić, czy zamówić potrzebnych rzeczy. Nawet jeśli mają jakieś środki finansowe, nie wiedzą gdzie kupić, są zagubieni, wtedy to właśnie my ich możemy wspomóc i przekazać to, czego potrzebują. Tutaj na miejscu świadczymy pomoc doraźną.

Podkarpackie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą

Otaczamy również stałą opieką te dzieci z cukrzycą, które zostają na Podkarpaciu. Pomagamy im z dostępem do lekarza specjalisty, staramy się pozyskać środki na ich leczenie, a przede wszystkim sprzęt do pomp insulinowych oraz system ciągłego monitoringu glikemii. Niestety diagnozowane są również nowe przypadki cukrzycy, a do szpitala w Rzeszowie trafiają dzieci wprost z granicy.

Na Ukrainie oczekują pomocy dzieci z cukrzycą, które z różnych powodów pozostały w swojej ojczyźnie. Sytuacja z dostępem do środków medycznych na miejscu, na Ukrainie, jest dramatyczna. Pomagamy, przekazując rzeczy poprzez organizacje, siostrzane stowarzyszenia, wolontariuszy zarówno tutaj w Polsce, jak i na Ukrainie.

Dlaczego potrzebna nam Wasza pomoc? Jesteśmy niedużym stowarzyszeniem, ale z otwartym sercem do pomocy, opierającym się przede wszystkim na pracy wolontariuszy. Teraz bez Waszej pomocy, Waszych gorących serc i wpłat, nie będziemy w stanie pomagać dalej. POMOŻECIE? Będziemy OGROMNIE wdzięczni za każdą złotówkę.

---

(Zdjęcie główne autorstwa Pavel Danilyuk z Pexels)

Obserwuj ważne zbiórki