Ratujemy kobiety z Ukrainy, które doświadczyły przemocy seksualnej

Fundacja Be a Hero

Ratujemy kobiety z Ukrainy, które doświadczyły przemocy seksualnej

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0203406
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

zakup sprzętów ginekologicznych

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Be A Hero
Fundacja Be a Hero
Rozpoczęcie: 9 Maja 2022

Opis zbiórki

Ta wojna za naszą wschodnią granicą trwa zbyt długo. Artyleria, czołgi, rakiety niszczą wszystko, co spotkają na swojej drodze. Domy, mosty, ulice - bardzo podobne do naszych. Zabijają ludzi, takich jak my. Tylko dlatego, że mieli nieszczęście stanąć w "złym miejscu" o "złej porze”. 

Ale ta wojna to nie tylko bomby i strzały. To także tortury i gwałty, których doświadczają w rosyjskiej niewoli ukraińscy jeńcy. Jeśli uda im się wrócić do swoich, np. podczas wymiany jenieckiej, wracają okaleczeni. Kobiety i mężczyźni. Kobiety - po gwałtach, traktowanych przez najeźdźcę jako zwyczajne narzędzie wojenne - wracają w niechcianej ciąży, z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi wymagającymi pilnej ginekologii rekonstrukcyjnej, z zagrożeniem bezpłodnością...

Od pierwszych dni wojny wspieramy ludzi, którzy zdecydowali się zostać w Ukrainie. teraz chcemy Cię poprosić abyś pomógł/pomogła nam zakupić sprzęty niezbędne do ratowania zdrowia, również płodności kobiet uwolnionych z niewoli. Szpital - który chcemy wesprzeć - mieści się w Novi Sanhzary. Jest miejsce, gdzie trafiają osoby uwolnione przez najeźdźcę, gdzie są diagnozowane i często - gdzie powinny być jak najszybciej leczone. Jednak do niedawna w tym szpitalu - nie było nawet ginekologa, a tym bardziej niezbędnego sprzętu, chociażby fotela ginekologicznego. 

Dwa tygodnie temu skontaktował się z nami doktor Oleksii Shevchenko, który zdecydował się przenieść ze szpitala w Kijowie i stworzyć oddział ginekologiczny właśnie tu, gdzie jako pierwsze trafiają uwolnione kobiety, które doświadczyły koszmaru wojny, również w wymiarze przemocy seksualnej. Poprosił nam o zorganizowanie niezbędnych narzędzi do leczenia i diagnostyki. W ciągu 4 dni zorganizowaliśmy dla niego fotel ginekologiczny oraz używany ultrasonograf.

Niestety potrzebujemy jeszcze około 100.000 zł, aby zakupić pozostałe rzeczy z listy (np. Histeroskop). Proszę pomóż nam skutecznie pomagać - dołącz do zbiórki. Razem możemy wesprzeć Ukraińskie kobiety w powrocie do zdrowia. Mahatma Gandhi powtarzał, że osobno możemy tak niewiele, a razem tak wiele, że jesteśmy w stanie góry przenosić...

Dlatego prowadzimy tę zbiórkę jako klaster Fundacji 4Ukraine oraz Be a Hero i gorąco zapraszamy Was: każdą osobę, fundację, firmę, która zechce się do nas przyłączyć. Chcemy wesprzeć szpital w Nowych Sanżarach, wiedząc, jak dramatycznie trudna panuje tam sytuacja. Chcielibyśmy też, z czasem, pomóc innym szpitalom, gdzie - często z narażeniem życia - ratuje się rannych. Bądźmy razem! I pomagajmy!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0203406
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki