Marzę, by usłyszeć jak synek mówi do mnie mamo. Pomóż nam!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 667 osób
36 781 zł (107,37%)
Zbiórka na cel
Terapia komórkami macierzystymi - 5 podań i 3 turnusy rehabilitacyjne

Dominik Wijas, 6 lat

Opole, opolskie

Mózgowe Porażenie Dziecięce, padaczka

Rozpoczęcie: 4 Września 2019
Zakończenie: 4 Grudnia 2019

14 Listopada 2019, 13:52
Aktualizacja

Opowiem Wam historię.

Widzicie zdjęcie - od dwóch tygodni mam nogę w gipsie, pękła mi kość pod kolanem, ale gips to dla mnie nic trudnego.

Wiecie co było najgorsze? Jak już mi ta kość pękła to bardzo mnie bolało, ale nie umiałem zakomunikować rodzicom gdzie mnie boli. Plakałem bo bolało. Rodzice mnie pocieszali i zabrali na SOR, ale nikt nie wiedział co się stało i nie wiedział, jak mi pomóc.

Ja nie umiałem powiedzieć, że boli mnie noga pod kolanem. Noc na lekach przeciwbólowych, a rano w poradni ortopedycznej musieli mi zrobić dwa RTG – najpierw biodra, potem kolana.

Dlatego tak wielką nadzieję pokładamy w komórkach macierzystych licząc że pomogą w moim rozwoju intelektualnym i poprawią komunikację. W takich sytuacjach komunikacja jest najważniejsza. 

Dziękuję Wam! 

Dominik Wijas

Pokaż wszystkie aktualizacje

04 Października 2019, 12:08
Zmniejszamy kwotę zbiórki!

Dzisiaj dzięki wielkim sercom możemy znacznie zmniejszyć kwotę zbiórki To ogromna szansa Dominika na samodzielność. Cały czas trwa walka o to, by zyskać jak największą samodzielność.

35 tys. zł,  przekazali rodzice ś.p. Marysi Mituły ze środków, których dziewczynka nie zdążyła wykorzystać na leczenie. Dzięki temu możemy zmniejszyć niezbędną kwotę zbiórki dla Dominika!

Dziękujemy!

Czasami poród przychodzi za wcześnie, a jego konsekwencje pozostają z dzieckiem na całe jego życie. Czekaliśmy na naszego synka jak wszyscy rodzice, z radością i ogromną ciekawością. Zamiast ogromnego szczęścia pojawił się ogromny strach, w którym żyjemy do dzisiaj. Gdy Dominik przyszedł na świat, nie krzyczał, nie płakał i nie oddychał. Urodził się w ciężkiej zamartwicy. Musiał być reanimowany, trafił do inkubatora. Okazało się, że ma problem z nerkami. Do tego doszło Mózgowe Porażenie Dziecięce. Przeszliśmy wiele, ale najważniejsze, że synek jest z nami…

Dominik ma już pięć lat, ale mentalnie i ruchowo zatrzymał się na poziomie niemowlęcia. Mimo ciągłej rehabilitacji nie widzę u synka postępów. Dlatego chcę spróbować terapii komórkami macierzystymi z połączeniem intensywnych turnusów rehabilitacyjnych. 

Synek nie chodzi, nawet nie raczkuje. Jedyne co potrafi, to usiąść i ostatnio nawet nauczył się sam pić z butelki, ale to tak naprawdę malutkie postępy. Najgorsze jest to, że Dominik nie komunikuje się z nami w żaden sposób. Jako rodzice rozumiemy jego podstawowe potrzeby, ale jest wiele sytuacji, w których nie potrafimy go zrozumieć,  a on nie potrafi nam wytłumaczyć i popada w coraz większą frustrację. 

Dominik Wijas

Dominik jest bardzo opóźniony intelektualnie i to w tej sferze potrzebna ogromna praca, którą mamy nadzieję, że wspomogą komórki macierzyste.  Marzę, by usłyszeć, jak synek mówi do mnie „mamo”, jak woła mnie z drugiego pokoju. Chcę usłyszeć jego śmiech... Pogodziliśmy się z tym, że może nigdy nie będzie chodzić - na wózku też da się żyć, ale bez słów jego i nasze życie będzie bardzo trudne. Ciężko się żyje ze świadomością, że nigdy nie usłyszymy słów naszego dziecka, nie dowiemy się, jak brzmi jego głos...

Wiedzieliśmy, że jeśli tylko pojawi się szansa, by pomóc naszemu synkowi, to zrobimy wszystko by mu pomóc. Stanęliśmy w obliczu ogromnej kwoty, której nie damy rady pokonać bez Waszej pomocy. Ta kwota to cena za cud, jakim będzie pierwsze słowo naszego dziecka...

Terapia komórkami macierzystymi jest bardzo droga. Dominik musi mieć pięć podań, a to koszt prawie 50 tys. złotych. Nie mamy takich pieniędzy. Do tego dochodzi jeszcze rehabilitacja. Proszę, pomóż  mojemu synkowi. Ma prawo godnie żyć.

Dorota, mama

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 667 osób
36 781 zł (107,37%)