Łódź Maraton Dbam o Zdrowie - biegaj i pomagaj

Zdjęcie zbiórki
Zbiórka zakończona
Zgłaszający zbiórkę: DOZ Fundacja dbam o zdrowie
Rozpoczęcie: 14 Grudnia 2012
Zakończenie: 26 Kwietnia 2013

Rezultat zbiórki

5, 4, 3, 2, 1 START! Na to słowo czekały ponad 4 tys. biegaczy, uczestników Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Wśród nich byli też biegacze, którzy swój trud połączyli z niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi.

Każdy biegacz miał możliwość założenia własnej zbiórki i dołączenia do tzw. Biegaczy-Pomagaczy. Dedykując swój bieg dla potrzebujących, biegacze opowiadali ich historię swoim znajomym, zachęcając do wsparcia ich zbiórek biegowych. Dla Fundacja Dbam o Zdrowie 19 biegaczy założyło zbiórki. Zbierali przede wszystkim na leki, dzięki czemu potrzebujący nie będą musieli się zastanawiać, co kupić: chleb czy lekarstwa?

Na czele „biegaczy-pomagaczy” stanęła Karolina Jarzyńska najlepsza polska maratonka, rekordzistka Polski w półmaratonie, która właśnie w Łodzi pobiła swój życiowy rekord  uzyskując czas  2:26:44. Pani Karolina swój bieg i zbiórkę zadedykowała mgr farm.Małgorzacie Michalak podopiecznej Fundacji Dbam o Zdrowie. Większość zbiórek została założona przez pracowników Grupy Pelion, którzy od lat wspierają działania Fundacji.

Dzięki zaangażowaniu biegaczy oraz osób, które wsparły zbiórki, a było ich 379, uzbierana kwota to 18 322 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy pobiegli dla naszych podopiecznych oraz tym, którzy wsparli zbiórki biegowe. Dzięki Wam udało nam się pobić nie tylko rekordy biegowe, ale też dobroczynne.

Opis zbiórki

14 kwietnia 2013r. w Łodzi spotkamy się na największym w Polsce charytatywnym wydarzeniu sportowym. Bieganie i pomaganie jeszcze kilka lat temu w Polsce mogło się wydawać dziwnym połączeniem. Do tej pory maratończycy w pocie czoła pomagali przede wszystkim sobie - budowali kondycję, wzmacniali organizm, osiągali rekordy, a najlepsi - nagrody. Miesiącom przygotowań towarzyszyła myśl o tym, żeby dobiec do mety maratonu.
 

Łódź Maraton to pierwszy w Polsce tak duży maraton, który jest tak bardzo charytatywny. Organizatorzy stawiają sobie wysoko dobroczynną poprzeczkę, chcąc zbliżyć się poziomem i frekwencją do największych maratonów na świecie, w których setki osób biegną i pomagają - w Berlinie oraz Londynie. W tych miastach pula pakietów charytatywnych rozchodzi się jak świeże bułeczki. Podczas Maratonu w Łodzi każdy uczestnik, zapisując się na maraton łódzki, może wesprzeć wybraną organizację charytatywną.
 

Dodatkowo, wzorem zagranicznych kolegów z maratonów w Berlinie oraz Londynie, uczestnicy Łódź Maraton mogą założyć własne zbiórki biegowe na rzecz podopiecznych Fundacji Dbam o Zdrowie i tym samym zaprosić do swojego biegu znajomych i bliskich. Nawet zebranie niewielkiej kwoty pomoże podopiecznym Fundacji Dbam o Zdrowie, która pomaga w zakupie leków i artykułów medycznych. Szacuje się, że co 4 osoba nie wykupuje leków z braku pieniędzy. Wielokrotnie muszą się zastanawiać, co wybrać - chleb czy leki?

Biegając, możesz opowiedzieć historię któregoś z podopiecznych Fundacji. Wysyłając link do swojej zbiórki do znajomych, zwiększasz szansę potrzebujących na pomoc. W Twoich nogach zdrowie tych osób, dlaczego nie wykorzystać ich siły na zrobienie czegoś dobrego?

Maratończycy będą mieli do pokonania dystans 42 kilometrów 195 metrów. Chcielibyśmy nawiązać do tej długości, zamieniając ją na cel charytatywny. Dlatego zbieramy 42.195 zł dla naszych podopiecznych.

Dorzucając się do tego celu, lub organizując własną zbiórkę, pomagasz podopiecznym Fundacji Dbam o Zdrowie. 
    

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki