Kochaj nas wciąż. Potrzebujemy Twojego wsparcia.

FUNDACJA "ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA"

Kochaj nas wciąż. Potrzebujemy Twojego wsparcia.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść DPSY
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Wsparcie dla osób przebywających w placówkach opiekuńczych

FUNDACJA "ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA"
Rozpoczęcie: 20 Września 2022

Opis zbiórki

Jak wyobrażasz sobie swoją starość? Myślisz o niej czasem? Czy odpychasz jak najdalej od siebie? Zawodna pamięć, wolne ruchy, brak samodzielności… Ta starość może być Twoją mamą, tatą, wujkiem, babcią. Czy zrezygnujesz z niej? Wypchniesz w niepamięć? Nie zapominaj, kochaj.

Ponad 100 tysięcy seniorów w całej Polsce mieszka w DPS-ach i placówkach opieki długoterminowej.

Często pomimo ogromnych starań personelu, żyją w warunkach, które pozostawiają wiele do życzenia. Placówki te często nie przypominają domów, lecz ponure szpitale. Są niedoinwestowane i brak im środków na zapewnienie podopiecznym podstawowych potrzeb. Od lat nikt nie zwraca na nie uwagi… Pomimo, że kadra i terapeuci robią wszystko, co mogą, brak funduszy dodatkowo potęguje problemy…

FUNDACJA "ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA"

Zacieki na sufitach, odpryski w farbie na ścianach, brak zasłon lub firanek, zapewniających choć odrobinę prywatności podczas czynności pielęgnacyjnych, nie wspominając o namiastce domowego nastroju...

Czy tak powinna wyglądać szczęśliwa starość?

DPS-y potrzebują natychmiastowego wsparcia - remontu, sprzętu, uwagi! Są często tworzone przez cudowny personel, oddanych terapeutów, ale przez to, że są zapomniane, stają się niewidzialne…

Według badań ponad 30 procent osób starszych cierpi na depresję, ma myśli samobójcze… Musimy to zmienić!

Kiedyś to oni karmili Cię miłością, jako Twoja mama, ojciec - dziś sami potrzebują miłości i wsparcia.

Brak prywatnych szafek, gdzie seniorzy mogliby schować rzeczy osobiste, notesy, zdjęcia z bliskimi… by mieć pod ręką to, co im zostało - wspomnienia.

Brak urządzeń umożliwiających wezwanie pomocy w pokojach czy łazienkach. Na tym cierpi nie tylko komfort psychiczny, ale i bezpieczeństwo życia seniorów…

FUNDACJA "ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA"

Jako fundacja działamy dla seniorów od lat, organizując coroczne świąteczne akcje spełniania marzeń tysięcy seniorów - w zeszłym roku w ramach akcji Święty Mikołaj dla Seniora, ponad 11 tysięcy Podopiecznych placówek opieki długoterminowej w tym domów seniorów z całej Polski otrzymało świąteczny prezent, będące odpowiedzią na napisane przez nich listy do świętego mikolaja. W tym roku również wrócimy do akcji!

Stworzyliśmy również platformę pomocową dla domów pomocy społecznej - na naszej stronie www.swietymikolajdlaseniora.pl znajdziesz podstronę z bieżącymi potrzebami DPSów w całej Polsce. Możesz wejść, sprawdzić swój region i zobaczyć jak realnie możesz pomóc, sam, z dnia na dzień. Po prostu.

Jesteśmy jedyną w Polsce fundacją skierowaną bezpośrednio do osób przebywających w placówkach opiekuńczych i dziś chcemy iść o krok dalej, zrobić więcej, zmienić więcej!

Wydatki na jednego pensjonariusza wynoszą około 19000 zł rocznie, co daje 1 600 zł miesięcznie i tylko 53 zł dziennie. Tak naprawdę co placówka to inna potrzeba: sprzęty do rehabilitacji, materace przeciwodleżynowe, siłownie zewnętrzne, świetlice umożliwiające realny wypoczynek i integrację, wsparcie prawne w formie dyżurowej, aby seniorzy czuli, że mają swojego "strażnika ich praw" z zewnątrz.

Bardzo zależy nam na tym, aby Seniorom domy nie kojarzyły się ze szpitalami, więc chcielibyśmy nieco je ocieplić drobnymi dodatkami, wygodnym fotelem czy chociażby kwiatami. W sumie to właśnie tak jak ze szpitalami w Polsce - naprawdę jest co robić przez lata.

Nasze społeczeństwo starzeje się – w 2050 roku osoby w wieku 60+ będą stanowiły 40% populacji kraju. Na terenie Polski działa 2 015 zakładów pomocy społecznej.

Te placówki potrzebują rewitalizacji i dofinansowania. Ich pracownicy potrzebują wsparcia w bieżącej pracy. Musimy mówić o DPSach. DPSy są OKEJ - potrzebują tylko naszej pomocy! 

Fundacja Siepomaga włączyła się w działania i wspólnie tworzymy ogólnopolską akcję na rzecz polskich Domów Pomocy Społecznej.

Wesprzyj zbiórkę i pomóż nam przeobrazić DPS-y w przyjazne i bezpieczne miejsca❗️

FUNDACJA "ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA SENIORA"

Z Twoją pomocą podarujemy tym osobom godną i piękną starość. Wyremontujemy i wyposażymy domy, w których żyją. Zmienimy je w bezpieczne miejsca, tak aby ponad 100 tysięcy Seniorów żyjących w DPS-ach w całej Polsce znów poczuło, że są ważni.

Wesprzyj - Kochaj - Daj im nadzieję! 💚

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść DPSY
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki