Podaruj dziecku przyszłość. Daj szansę na prawdziwą edukację!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 158 osób
12 470 zł (100,53%)
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Zakup podręczników dla uczniów Szkoły Podstawowej Dzieci Afryki nr 1 im. Ryszard

Uczniowie Szkoły Podstawowej Dzieci Afryki

Bundoli, Ghana

Szkoła podstawowa Dzieci Afryki nr 1 im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli

Wyobraź sobie, że nie potrafisz czytać. Nie jesteś w stanie napisać swojego imienia. Mówisz tylko w lokalnym dialekcie. Nie znasz języka urzędowego. Jako rodzic chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą przyszłość, ale nie stać cię, żeby kupić mundurek, zeszyt i podręczniki. Dla dzieci w wiosce Bundoli, w północnej Ghanie, możliwość chodzenia do szkoły to wielka szansa, otwarcie drzwi do świata edukacji i lepszego jutra. Jednak posiadanie własnego plecaka wypełnionego niezbędnymi podręcznikami, jest dla wielu rodzin poza granicami finansowych możliwości i nieosiągalnym pragnieniem każdego dziecka chodzącego do szkoły.

Chcemy to zmienić – wspólnie, bo edukacja jest najpotężniejszą bronią, którą możesz zmienić świat! Rząd Ghany zmienił listę obowiązujących w szkołach podręczników. Zakup nowych książek to dla rodziców zbyt duży wydatek. W efekcie, uczniowie nie mają dostępu do książek podczas lekcji, nie są w stanie powtórzyć materiału w domu…

Przyłącz się do naszej zbiórki! Razem kupmy uczniom podręczniki szkolne, z których będą korzystać przez lata swojej edukacji. Stwórzmy 123 plecaki pełne podręczników. Twoja pomoc może wiele zmienić. Komu pomagasz? Pomoc jest skierowana do dzieci Szkoły Podstawowej Dzieci Afryki nr 1 im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli. W szkole na sawannie uczy się obecnie 123 uczniów. W 2013 roku Fundacja Dzieci Afryki wybudowaliśmy pierwszy budynek, ale w związku z dużą ilością uczniów rozbudowujemy go o kolejne 3 klasy. Ile kosztuje podręcznik? 1 podręcznik dla ucznia pierwszych trzech klas z przedmiotu: historia, plastyka, wiedza o społeczeństwie oraz informatyka to koszt 22,5 złotych, 1 podręcznika dla ucznia klas 4-6 z przedmiotu: historia, plastyka, wiedza o społeczeństwie oraz informatyka – to koszt 25 złotych. Który podręcznik chcesz włożyć do dziecięcego plecaka?

Pomóż nam spełniać marzenia dzieci o prawdziwej edukacji. Potrzebujemy zebrać około 12 tysięcy złotych, aby zakupić 168 podręczników dla uczniów szkoły podstawowej w Ghanie. Jeśli to się uda, jeden podręcznik będzie służył trzem uczniom. Wspólnie sprawmy radość dzieciom i dajmy szansę na prawdziwą edukację! To inwestycja w przyszłość. Inwestycja, która będzie procentowała latami, a podręczniki po zakończonej edukacji będą przekazywane przyszłym uczniom. Dołączysz do zbiórki?

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 158 osób
12 470 zł (100,53%)
Wesprzyj Wesprzyj