Straciłam nogę i potrzebuję nowej - pomóż!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 108 osób
7 050 zł (15,93%)
Brakuje jeszcze 37 205 zł
Wesprzyj
Zbiórka na cel
zakup protezy podudzia oraz wózka inwalidzkiego

Ewa Izdebska, 15 lat

Nowe Motule, podlaskie

amputacja nogi poniżej kolana

Rozpoczęcie: 25 Stycznia 2019
Zakończenie: 25 Czerwca 2019

4 maja 2018 r. - dzień najtragiczniejszy ze wszystkich. Ewunia razem z siostrą chciała nam pomóc w pracach na polu i skończyło się to okrutnym wypadkiem. Początkowo wszyscy myśleliśmy, że to zwykłe złamanie. Gips, śruby i po kilku dniach powrót do domu. Niestety, w wyniku komplikacji trzeba było amputować nogę poniżej kolana. Nasz świat się zawalił i powoli próbujemy go odbudować. Żeby Ewa mogła nadal cieszyć się z życia, potrzebna jest bardzo droga proteza…

Ewa Izdebska


14 lat — całe życie przed tobą. Mnóstwo planów, marzenia. Córka zawsze uwielbiała układać fryzury, dbać o włosy. Chciała zostać fryzjerką, czy to będzie jeszcze kiedykolwiek możliwe?


Wybiegłam przed dom i usłyszałam przeraźliwy krzyk: “mamo, ratunku”. Nie da się tego zapomnieć… Przyjechało pogotowie, zabrali córkę do szpitala w Suwałkach, a później przewieźli do Białegostoku. Lekarze poskładali nogę, ale Ewa skarżyła się, że nie czuje stopy. Zapewniono nas, że to są normalne objawy i mamy się nie martwić. Po 3 dniach jednak noga zaczęła czernieć, pojawiła się martwica. Rozpoczął się rozpaczliwy wyścig z czasem o uratowanie już nie tylko nogi, ale życia Ewy.


To było 10 najdłuższych dni w naszym życiu. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Nasza córeczka jeszcze kilka chwil temu normalnie biegała i cieszyła się z weekendu majowego, a teraz stała nad przepaścią, tocząc ciężką walkę na śmierć i życie. Dziesiątego dnia zapadła decyzja — trzeba amputować… Musieliśmy wydać zgodę i poświęcić nogę, żeby ocalić Ewę.

Ewa Izdebska


Córka spędziła w szpitalu następne 3 miesiące. Inne dzieci cieszyły się z wakacji, my musieliśmy odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Ewa przeszła ekstremalnie przyspieszony kurs dojrzewania. Nikt nie jest gotowy na taką sytuację, a już szczególnie nastoletnie dziecko. W jej życiu pojawił się wózek, próby dopasowania protezy, nauka funkcjonowania na nowo.


Od 3 tygodni Ewa uczy się chodzić w testowej protezie. Takiej z ruchomą stopą, która pozwoli jej wchodzić pod górkę, czy jeździć na rowerze i po prostu dobrze przejść przez życie. Utrata nogi jej nie załamała i teraz to nasza, dorosłych rola, żeby jej pomóc. Docelowa proteza kosztuje ponad 40 tysięcy zł., a NFZ refunduje niespełna 10%. Resztę musimy uzbierać samodzielnie…


Ewa wróciła do szkoły, do kolegów, którzy stanęli na wysokości zadania i wspierają ją z całych sił. Wiemy, że jeszcze przez długi czas, a najprawdopodobniej do końca życia będzie potrzebowała pomocy. Nie wybiegamy jednak tak daleko w przyszłość. Proteza potrzebna jest na teraz. Prosimy, pomóż nam ją sfinansować dla córki.

Barbara - mama

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 108 osób
7 050 zł (15,93%)
Brakuje jeszcze 37 205 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość